Paylaş

Pera Genç

Gençlik Bayramı’nda Hip-Hop Atölyesi

Pera Eğitim, Sosyal Kültürel Yaşamı Geliştirme Derneği iş birliğiyle, Gençlik ve Spor Bayramı’nı 21 Mayıs 2017  tarihinde 13-17 yaş grubuna yönelik Hip-Hop atölyesiyle kutluyor!

Hip-Hop 1970'li yılların sonunda Amerika'da kötü koşullarda yaşayan siyahi azınlıkların gündemden uzaklaşmak ve eğlenmek için oluşturduğu bir kültür ve yaşam tarzı olarak ortaya çıkmıştı. 21. yüzyılın en popüler dans türlerinden birisi olan Hip-Hop; Popping, Locking, Breaking, House Dans, Street Jazz gibi dans stillerini içinde barındırıyor.

Hip-Hop dansının geçmişi ve temel prensipleri üzerine sohbet ederek başlayacağımız atölye, Pera Cafe’de koreografi ve serbest dans çalışmalarıyla devam edecek. Oldukça eğlenceli vakit geçireceğimiz bu hareketli atölyede, ayak hareketleri, mimik ve koordinasyonu bir arada kullanmayı öğreneceğiz. Atölyenin sonunda isteyen katılımcılar serbest tarzda performans sergileme imkanı da bulacak.

Eğitmen Hakkında
Son dönem genç sinemacı ve koreograflarımızdan olan Duygu Etikan, Istanbul Street Dans Karnavalı'nın yaratıcısı ve koordinatörüdür. 2006 yılında burslu olarak okuduğu Bahçeşehir Üniversitesi Sinema Televizyon Bölümü'nü bitirdi. Dans eğitimine Türkiye'den sonra uluslararası birçok dans festivalinde ve 2006/2007 yıllarında tam zamanlı öğrenci olarak New York Broadway Dance Centre'da devam etti. Oradaki başarılı çalışmaları sonucu yüzlerce öğrencinin arasından 'En İyi Yabancı Öğrenci' seçildi. Türkiye'ye döndükten sonra, 2007 Nike Dans Kapışması'nda İstanbul birincisi oldu ve dünyaca ünlü koreografların dans derslerine katıldı. 2009 senesinde ilk Türk dansçı olarak Çek Cumhuriyeti'nde SDK Europe Dance Kemp'e ve Paris Centre de Danse du Marais ve Harmonic Dance Studio, Peridance New York, Paris Juste Debout stüdyolarındaki dans programlarına katıldı. Yurt içi ve yurt dışında önemli birçok dans organizasyonunda yer aldı ve dans dersleri verdi. Türkiye'deki birçok sosyal sorumluluk projesinde çocuklara street dans kültürünü çalışmaları yürüttü. Hem Türkiye hem de yurt dışında farklı dans projelerinde sanat yönetmeni ve koreograf olarak yer almaya devam etmektedir. Duygu Etikan, Türkiye'deki birçok sosyal sorumluluk projesinde çocuklara street dans kültürünü öğretmiştir.

Etkinlik Programı

14:00-14:30        Hip-Hop Teori (Pera Eğitim Atölyesi)
14:30-15.30        Hip-Hop Dans (Pera Cafe)
15:30-16:00        Freestyle (Pera Cafe)

Eğitmen: Duygu Etikan

Atölye tarihi: 21 Mayıs 2017
Yaş Grubu: 13-17 yaş
Kontenjan: 10 kişi
Saat: 14:00-16:00

Atölyeye katılırken eşofman, tayt, tişört, çorap gibi kıyafetlerinizi yanınızda getirmenizi rica ediyoruz. Üstünüzü müzede değiştirebilirsiniz.

Etkinlik ücretsizdir. Rezervasyon için formu doldurunuz.

Detaylı bilgi: 0212 334 99 00 (4), egitim@peramuzesi.org.tr 

Geçmiş Seans
21 Mayıs
 
Pazar
14:00

 

13-17 Yaş      

Atölyeler