Küratörle Söyleşi

Açık Bir Platform
TAY Kay Chin

Paylaş

05 Nisan 2018 / 18:30 Geçmiş Aktivite

Kurulduğu 2010 yılından bu yana, Singapur’da gerçekleştirilen foto muhabirlik ve belgesel çalışmalarının tanıtımını yapmak amacıyla fotoğraf sanatçılarını bir araya getiren PLATFORM, Sinema ve Singapur Ulusal Müzesi iş birliğiyle yurtdışında konuşma, panel ve sunumlar düzenliyor. PLATFORM’un gerçekleştirdiği TwentyFifteen.sg kitap yayınlama girişimi çok kısıtlı kaynaklarla başlatılmış olsa da yıllar içinde kârlı bir yayıncılık faaliyetine dönüşmüş, çeşitli fotoğraf tabanlı projeler için başka yaratıcı çıkış noktalarının oluşmasını sağlamış durumda. Gönüllüleri bir araya getiren bu küçük grubun içinden yaratıcı bireysel görüşler ve sesler çıkıyor. PLATFORM’un eş kurucusu, TwentyFifteen.sg ile +50 projelerinin eş yaratıcısı ve Pera Müzesi’nin Görünenin Ardındaki Singapur sergisinin küratörü TAY Kay Chin, konuşmasında bütün bu etkileyici girişimlerin perde arkasındaki detayları paylaşacak.  

TAY Kay Chin Hakkında
TAY Kay Chin, PLATFORM’un ve TwentyFifteen.sg’nin kurucularından biridir. Fotoğraf sanatının Singapur’daki en ateşli savunucularından biri olan Kay, on yıldan uzun bir süre Singapur ve ABD gazetelerinde fotoğrafçılıktan sunum editörlüğüne çeşitli pozisyonlarda çalıştı. 2003 yılında, dünyanın 12 Hasselblad Ustasından biri seçildi. 2009-2015 yılları arasında Nanyang Teknoloji Üniversitesi Wee Kim Wee İletişim ve Bilişim Okulu’nun koordinatörlüğünü üstlendi. Ticari ve kişisel projelerden geriye kalan zamanında fotoğrafçılığı teşvik amaçlı programlar yürütüyor, yazı yazıyor, danışmanlık ve öğretmenlik yapıyor.
 

Etkinlik ücretsizdir. Rezervasyon alınmamaktadır, yerler sınırlıdır. Konuşma dili İngilizce olup, Türkçe simultane çeviri yapılacaktır.