Konser

Pera’da A Capella
“A Capella Boğaziçi”

Paylaş

12 Ocak 2019 / 17:00 Geçmiş Aktivite

Pera Müzesi yeni sezona yeni bir konser serisiyle başlıyor! Devlet Çoksesli Korosu şefi Burak Onur Erdem’in sanat yönetmenliğinde düzenlenen “Pera’da A Capella” konser serisinin ilk performansı “A Capella Boğaziçi” ile 12 Ocak Cumartesi günü saat 17.00’de gerçekleşiyor.

A capella müziğin üretim süreçlerini konuşmak, müzisyenlerle sohbet etmek ve bilgilerini paylaşmak isteyenler içinse konserden önce “Atölyede Sohbet” sınırlı sayıda müzikseveri bekliyor. A capella müzik üretme süreçlerinden bahsedilecek etkinlikte; icra pratikleri, repertuvar oluşturma, düzenleme ve besteleme, kaydetme gibi aşamaların yanı sıra geleneksel müziğin a capella uyarlamalarına değinilecek.

2002 yılında Boğaziçi Üniversitesi’nde kurulan A Capella Boğaziçi, klasik, caz, pop ve folk gibi farklı türleri Recep Gül’ün düzenlemeleriyle A capella çatısı altında bir araya getiriyor. Ulusal ve uluslar arası pek çok proje ve etkinlikte boy gösteren A Capella Boğaziçi ekibi Canan Özgür, Cansın Hazan Bayrak, Recep Gül, F. Cesur Özdemir ve Ali Göktürk’ten oluşuyor.

16.00 – 17.00   Atölyede Sohbet
17.00 – 18.00   Konser

A Capella Boğaziçi
Soprano - Canan Özgür
Alto - Cansın Hazan Bayrak
Tenor - Recep Gül
Bariton ve Beatbox - F.Cesur Özdemir
Bas - Ali Göktürk

Program

Bu Dünya Bir Pencere Düz. R. Gül (*1982)
Darıldın mı Cicim Bana (Hariklaki) düz. R. Gül
Divane Aşık Gibi düz. R. Gül
Ayde Vino Piyam düz. R. Gül
Sorma S. Aksu, düz.R. Gül (*1954)
My Favorite Things (The Sound of Music) R. Rodgers, düz. R. Gül (1902 - 1979)
Voices of İstanbul R. Gül
I. Waves from the Past  
Lamma Bada Yatathanna düz. R. Gül
Kürdilihicazkar Longa

Kemani Sebuh Efendi, düz. R. Gül (1828 - 1894)

20 TL olan konser biletleri Biletix’ten ve konser günü Pera Müzesi’nden temin edilebilir. Pera Müzesi Dostları biletlerini %50 indirimli olarak müzeden alabilir. Yerler sınırlıdır ve numaralı değildir.