Konser

Pera’da A Capella
"Gürcü Sanat Evi Çoksesli Korosu"

Paylaş

23 Mart 2019 / 16:00 Geçmiş Aktivite

Pera Müzesi’nin a capella konser serisi “Pera’da A Capella” devam ediyor. Devlet Çoksesli Korosu şefi Burak Onur Erdem’in sanat yönetmenliğinde düzenlenen “Pera’da A Capella” konser serisinin üçüncü performansı Gürcü Sanat Evi Çoksesli Korosu ile 23 Mart Cumartesi günü saat 17.00’de gerçekleşiyor.

A capella müziğin üretim süreçlerini konuşmak, müzisyenlerle sohbet etmek ve bilgilerini paylaşmak isteyenler içinse konserden önce “Atölyede Sohbet” sınırlı sayıda müzikseveri bekliyor. Etkinlik sırasında katılımcılar, koro şefi İberya Özkan Melaşvili ve koristlerle geleneksel polifonik Gürcü halk şarkıları üzerine sohbet etme şansı bulacak.

Gürcü Sanat Evi Çoksesli Korosu, 2011 yılında açılışı yapılan Gürcü Sanat Evi (GSE) bünyesinde, "çok sesli koro atölyesi" kapsamında oluşturuldu. Şefliğini İberya Özkan Melaşvili'nin yaptığı Gürcü Sanat Evi Çoksesli Korosu, geleneksel çok sesli müzik karakterine sahip ve UNESCO tarafından "İnsanlığın sözlü ve manevi mirasının bir başyapıtı" olarak saptanan Gürcü halk müziğini repertuarında bulunduruyor. Buna ek olarak geleneksel çoksesli Kafkas (Çerkes, Abhaz, Laz, Çeçen, Azeri, Ermeni vb.) halk şarkılarını icra eden koro, Gürcü müziğindeki polifonik/armonik yapıyı Anadolu şarkılarına da taşıyarak seslendiriyor. Her yıl yeni koristlerin katılımıyla GSE ailesi büyüyerek çalışmalarına devam ediyor.

16.00 - 17.00    Atölyede Sohbet 
17.00 – 18.00    Konser

Konser

Atölyede Sohbet + Konser


Gürcü Sanat Evi Çoksesli Korosu 
Koro Şefi: İberya Özkan Melaşvili
Koro: Asya Alıcı, Burcu Saral, Elif Kansız, Natya Nur Özkan, Begüm Ayşe Olgun, Gamze Aydın, Nidal Aras, Serpil Yıldırım, Zeynep Erdim, Mehmet Çetinkaya, Tahir Ayne, Yaşar Süleyman Yazıcı, Berkay Erdim, Hasan Fatih Selçuk, Ömer Seçgün, Tevfik Oytun Aka, Ekin Kazan, Ezgi Aksoy, Simge Boztuna, Diyar Kılıç, Fulya Taşan, Meltem Aydın, Tamara Aydın, Yeşim Alpaydın, Bülent Özgen, Lela Bekirishi

Program 

Mamli Muhasa (Gürcüce)

Anonim

Okromçedelo (Gürcüce)

Anonim

Kirialesa (Megrelce)

Anonim

Salaman Ahatsa (Abazaca)

Anonim

Tshenosnuri (Gürcüce)

Anonim

Jeşım Dığav Vukışok (Kabardeyce)

Anonim

Hac’alobası (Türkçe)

Anonim Düz. İberya Özkan

Simğera Megobrobaze (Gürcüce)

Petre Gruzinski, Revaz Lağidze

Çin Elar (Ermenice)

Anonim Düz. İberya Özkan

Şavlego (Gürcüce)

Anonim

Mtzkemsis (Gürcüce)

Anonim

Evlerinin Önü Yoldur (Türkçe)

Anonim Düz. İberya Özkan

Lalebi (Gürcüce)

Anonim

Tsangala Da Gogona (Gürcüce)

Anonim

Açaruli Popuri (Gürcüce)

Anonim

Kahuri Şairebi (Gürcüce)

Anonim Düz. İberya Özkan

Mohevis Kalo (Gürcüce)

Anonim Düz. İberya Özkan

20 TL olan konser biletleri Biletix’ten ve konser günü Pera Müzesi’nden temin edilebilir. Pera Müzesi Dostları biletlerini %50 indirimli olarak müzeden alabilir. Yerler sınırlıdır ve numaralı değildir.