Konser

Pera’da A Capella
"Sirene"

Paylaş

18 Mayıs 2019 / 17:00 Geçmiş Aktivite

Pera Müzesi’nin A Capella serisi sezon finalini gerçekeştiriyor! Devlet Çoksesli Korosu şefi Burak Onur Erdem’in sanat yönetmenliğinde düzenlenen “Pera’da A Capella” konser serisinin son performansı “Sirene” ile gerçekleşiyor.

A capella müziğin üretim süreçlerini konuşmak, müzisyenlerle sohbet etmek ve bilgilerini paylaşmak isteyenler içinse konserden önce “Atölyede Sohbet” sınırlı sayıda müzikseveri bekliyor. Konserden hemen önce müzisyenlerle dinleyicileri bir araya getirecek etkinlikte Türkiye'de ve dünyada kadın korosu geleneği ve besteciliği üzerine konuşulacak.

16.00 – 17.00 Atölyede Sohbet
17.00 – 18.00 Konser

Konser

Atölyede Sohbet + Konser


Sirene
Adını Yunan mitolojisinin gizemli ve güzel sesli yaratıkları Sirenler’den alan Sirene, Türk kadınının dinamik, mücadeleci ve özgür karakterini hem batı hem de Anadolu’nun folklorik müzikleriyle harmanlayarak, “Uzak denizlerden gelir sesimiz” mottosuyla 2014 yılında, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Öğretim Üyesi şef Volkan Akkoç önderliğinde kuruldu.

Şef: Volkan Akkoç
Soprano: Göksu Hazal Subaşı, Sinem Akar Doğan, Esin Ardanuç, Sevgin Karakuş, Gözde Köse, Derya Ulkat, Perihan Bal, Fulya Dila Çoban
Alto: Cansın Hazan Bayrak, Zerrin Mete, Başak Kuyumcu, Beril Özortakçı, Sezen Şen, Aysu Erdoğdu Miskbay, Deniz Ulkat, Merve Pala

Program 

Sirene

Volkan Akkoç

Sarı Gelin

Düz. Volkan Akkoç

Salve Regina

Miklos Kocsar

Duo Seraphim

Tomas Luis de Victoria

Hojaja

Otmar Macha

Lauliku Lapsepoli

Veljo Tormis

Les Angelus

Claude Debussy, Düz. Clytus Gottwald

Uzun İnce Bir Yoldayım

Düz. Volkan Akkoç

Lauda Sion

György Orban

Ergen Deda

Petar Liondev

Bu Dünya Bir Pencere

Düz. Volkan Akkoç

Şeytan

Volkan Akkoç

Evreşe Yolları

Düz. Volkan Akkoç

Las Amarillas

Stephan Hatfield

20 TL olan konser biletleri Biletix’ten ve konser günü Pera Müzesi’nden temin edilebilir. Pera Müzesi Dostları biletlerini %50 indirimli olarak müzeden alabilir. Yerler sınırlıdır ve numaralı değildir.