Performans

Yeniden Bak
Yerinde (In Situ) – AslieMk

Paylaş

31 Mart 2017 / 18:00 - 21:00 Geçmiş Aktivite

Pera Müzesi, Performistanbul iş birliğiyle Suna ve İnan Kıraç Vakfı koleksiyon sergilerinden ilham alan “Yeniden Bak” performans programını sunuyor. Sanatçılar İ. Ata Doğruel, AslieMk ve Ekin Bernay Pera Müzesi’ndeki Oryantalist Resim, Kütahya Çini ve Seramikleri, Anadolu Ağırlık ve Ölçüleri koleksiyon sergilerine yeni bir bakış sunmayı amaçlıyor. Performistanbul’un kurucu direktörü Simge Burhanoğlu küratörlüğündeki program 31 Mart – 2 Nisan 2017 tarihleri arasında görülebilir.

Kahve Molası: Kütahya Çini ve Seramiklerinde Kahvenin Serüveni sergisinden yola çıkarak sanatçı ikilisi AslieMk’nın Yerinde (In Situ) başlıklı performansı sunuyor. Müze mekanını açık ve işleyen bir laboratuvara dönüştürmeyi hedefleyen performans, ziyaretçinin müzedeki eserlerle iletişiminin görsellikten öteye geçmesini ve üretilen eserlerin yeniden dokunulabilir, hissedilebilir olasılığı üzerine şekilleniyor. 31 Mart Cuma günü saat 18:00 - 21:00 ve 1 Nisan Cumartesi günü saat 15:00 - 18:00 arasında gerçekleşiyor.

Performans Programı:
31 Mart Cuma, 18:00 - 21:00
1 Nisan Cumartesi, 15:00 - 18:00
2 Nisan Pazar, 15:00-18:00
 

AslieMk hakkında

AslieMk, Aslı Dinç ve Mustafa Kemal Yurttaş’ın ikili olmanın doğasını araştırdıkları bir performans projesi. Proje, ikilinin yeni-medya, video, fotoğraf ve ses içeren mekâna özgü yerleştirme, performatif müdahale, performatif heykel deneyimlerini içerir ve psikocoğrafya, kozmik, hayaletsi-oluş, şizo-kreatif gibi sözcüklerle örülür. AslieMk, Performistanbul’un sanatçısı.

Yerinde (In Situ) isimli performans serisi Suna ve İnan Kıraç Vakfı Kütahya Çini ve Seramikleri Koleksiyonu’ndan derlenen “Kahve Molası” sergi katında gerçekleştiriliyor.

Etkinlik broşürüne göz atmak için tıklayınız.

 


iş birliğiyle