Paylaş

Lise

Zil Çaldı!

“Hız yerine yavaşlığı, rekabet yerine dayanışma/yardımlaşmayı, nesnel zaman yerine öznel zamanı, doluluk yerine boşluğu, neye yaradığı, öğrencinin hangi ihtiyacına cevap verdiği belli olmayan bilgileri öğrenmek yerine yakın, dolaysız yaşamı araştırıyorlar.” Burak Delier ve GSL Tiyatro Kulübü, Zil: Gelmekte Olan Bir Okuldan Sahneler (2018)
 
Sergi turunun ardından atölyede gruplara ayrılıyor ve sanatçı Burak Delier’in “Zil” videosundan yola çıkarak, sergideki tüm eserlerden eğlenceli öğrenme modellerine yönelik bir oyun yaratıyoruz. Her eseri tarif etmek için anahtar kelimeleri belirleyip kartlar hazırlıyoruz. Ardından kurguladığımız bu oyunu kelime kartlarımızda belirlenen sözcükleri kullanmadan yeni  anlatım yolları ve kelimeler bulup arkadaşlarımızın eseri tahmin etmesi için eserlerin bize ne ifade ettiğini, aklımızda nasıl kaldığını tarif ediyoruz.
 
İlişkili Sergi: Mektep Meydan Galatasaray
 
Lise Grupları için Hafta İçi Öğrenme Programı Saatleri:
Perşembe / Cuma
10:00 – 11:30
11:30 – 13:00
13:00 – 14:30
 
Atölyelere katılım için en az 10 en fazla 25 kişilik grupların oluşması ve rezervasyon gerekmektedir. Okul grupları ulaşımı kendileri sağlarlar. Atölyeye yiyecek ve içecek ile gelinmemesi rica olunur.
 
Özel okulların atölye başına kişi başı katılım bedeli: 5 TL
Devlet okulları için Öğrenme Programları bedelsizdir.
 
Rezervasyon için:
ogrenme@peramuzesi.org.tr
0212 334 99 00 (4)

 

Atölyeler