18+

Pera Müzesi, Suna ve İnan Kıraç Vakfı Koleksiyon Sergileri kapsamında 18 yaş ve üzerine yönelik “Sanatçı Atölyeleri” düzenliyor. Katılımcılar 6 farklı sanatçıyla birbirinden çeşitli tekniklerde gerçekleşecek atölyelere katılma fırsatı buluyor.

Pera Eğitim, Koleksiyon sergilerinden esinlenerek farklı disiplinlerden sanatçılar;Çağrı Saray, Ezgi Tok, Gabrielle Reeves, Gökçe İrten, Murat Palta ve Yasemin Özcan ile atölyeler hazırladı. Katılımcılar bu atölye çalışmalarında seramik, suluboya, poster tasarımı, minyatür tekniği, ağırlık ölçü ve birim kavramları gibi alanlarda deneyim kazanıyor.

Tur kapsamında katılımcılar, Suna ve İnan Kıraç Vakfı Oryantalist Resim Koleksiyonu’ndan derlenen ve 18. ve 19. yüzyılın elçi ve ressamlarına odaklanan “Kesişen Dünyalar: Elçiler ve Ressamlar”; Kütahya seramikleri üzerinden kahvenin macerasına odaklanan “Kahve Molası: Kütahya Çini ve Seramikleri” ile 4000 yıllık ticaret ve bilim tarihine ışık tutan “Anadolu Ağırlık ve Ölçüleri” koleksiyon sergilerini rehber eşliğinde gezebiliyor.

Program
10 Mart Cumartesi, 15:00 Gökçe İrten
16 Mart Cuma, 19:30 Murat Palta
17 Mart Cumartesi, 15:00 Gabrielle Reeves
23 Mart Cuma, 19:30 Yasemin Özcan
24 Mart Cumartesi, 15:00 Çağrı Saray
30 Mart Cuma, 19:30 Ezgi Tok
 
Yaş: 18+
Atölye başına katılım bedeli: 70 TL
Öğrenciler için atölye başına katılım bedeli: 50 TL
Süre: 2 saat
Kontenjan: 10 kişi
Detaylı bilgi: egitim@peramuzesi.org.tr
 

Atölye detayları için sayfayı aşağı kaydırınız.

Paylaş
Atölyeler
Video
Video