7 - 12 yaş

Pera Eğitim “Bana Bak! ”la Caixa” Çağdaş Sanat Koleksiyonu’ndan Portreler ve Diğer Kurmacalar” ve “Louis Kahn’a Yeni/den Bakış: Cemal Emden’in Fotoğrafları – Çizimler ve Resimler” sergileri kapsamında çocuklara, gençlere, yetişkinlere ve 60+ gibi farklı yaş gruplarına yönelik atölyeler düzenliyor.

Bana Bak! ”la Caixa” Çağdaş Sanat Koleksiyonu’ndan Portreler ve Diğer Kurmacalar” sergisi kapsamında yapılan atölyelerde hem beden çalışmaları yapılıyor hem de fotoğraf, resim, kolaj, mozaik ve botanik mono baskı gibi teknikler kullanılıyor. Katılımcılar portreler aracılığıyla kimlik ve duygu kavramları üzerine düşünüyor ve kendi sanat eserlerini yaratma imkânını yakalıyor.

“Louis Kahn’a Yeni/den Bakış: Cemal Emden’in Fotoğrafları – Çizimler ve Resimler” sergileri kapsamında yapılan atölyelerde ise, mimari kavramlardan yola çıkarak, ünlü Amerikalı mimar Louis I. Kahn’ın eserlerini ışık ve gölge üzerinden yeniden yorumluyor, binaları konuşturuyoruz. Atölyelerde maket, eskiz, çizim, suluboya tekniklerini kullanarak kil, gönye, T cetveli gibi malzemeler aracılığıyla mimarlığa meraklı olanlara keşif alanı sunuyor.

PERAkart aile ile %50 indirimli!  
Detaylı bilgi: egitim@peramuzesi.org.tr

Atölye detayları için sayfayı aşağı kaydırınız.

Paylaş
Atölyeler