Babalar ve Çocuklar

20 Haziran - 21 Haziran 2015

Pera Öğrenme, günümüz çağdaş sanatının en sıra dışı ve ikonik isimlerinden Grayson Perry’nin Küçük Farklılıklarve 20. yüzyılın çok yönlü fotoğrafçılarından Cecil Beaton’ın Portrelersergileri kapsamında 4-12 yaş grupları için Babalar Günü’ne özel “Babalar ve Çocuklar” atölyesi düzenliyor.

Çanak Çömlek
Atölyede, “Babalar ve Çocuklar”, sanatçı Grayson Perry’nin seramiklerini yakından inceleyerek farklı bir teknik olan çimdikleme yöntemiyle, çamura şekil vererek çömlekler yaratıyor. “Grayson Perry: Küçük Farklılıklar” sergisinde çocuklar hayali, gerçek dışı ve düşsel konuların yanı sıra bir o kadar da günümüzün gerçeklerini sorguluyor, kil hamuruyla şekillendirme ve gözlem becerilerini geliştirecek ve aynı zamanda hayal güçlerini çamura yansıtabilme fırsatı buluyorlar.

Atölye tarihleri: 20 Haziran 2015
Yaş Grubu: 4-12 yaş
Kontenjan: 10 kişi
Saat: 10:30 – 12:30

Moda Kolaj
“Cecil Beaton, Portreler” sergisine yönelik düzenlenen bu atölye çalışmasında, “Babalar ve Çocuklar” moda tasarımı kavramıyla tanışarak, figür, renk, doku ve desen çizimlerini kolaj yöntemiyle tasarlıyor. Çocuklar babalarıya birlikte, sergide fotoğraflarda yer alan ünlüleri tanıyor, dış görünümlerinden mesleklerini tahmin etmeye çalışıyor, giysilerini tartışıyor ve günümüzle kıyaslıyorlar.

Atölye tarihleri: 21 Haziran 2015
Yaş Grubu: 4-12 yaş
Kontenjan: 10 kişi
Saat: 14:00-16:00

Kontenjanımız dolmuştur. İlginize teşekkür ederiz.

Etkinlikler ücretsizdir, rezervasyon yaptırmanız rica edilir.
Detaylı bilgi: 0212 334 99 00 (4) / 
ogrenme@peramuzesi.org.tr  

Paylaş