“Bir Pop Macerası: Andy Amca” - James Warhola ile Çocuklar için İngilizce Okuma Saati

11 Mayıs 2014

“İnsanın amcasının ünlü bir sanatçı olması neye benzer ve Warhol’un 1960’larda ev yaşamı nasıldı” diye merak edenler için bu etkinlik biçilmiş kaftan!

Andy Warhol’un yeğeni James Warhola 7–12 yaş grubu çocuklar için Uncle Andy’s, A Faabbbulous Visit with Andy Warhol (Andy Amcanın Evi – Andy Warhol ile Müttthişş Bir Ziyaret), adlı kitabını okuyacak. Etkinlik Andy Warhol: Herkes için Pop Sanat sergisi kapsamında düzenleniyor.

Uncle Andy’s, A Faabbbulous Visit with Andy Warhol, sanatçının yeğeni James Warhola tarafından yazılmış ve resimlendirilmiş ödüllü bir çocuk kitabı. 2003’te yayımlanan kitap ertesi yıl International Reading Association’ın prestijli En İyi Kurmaca-Dışı Resimli Kitap Ödülü’nü kazandı.

Hikayede James, 1962 Yaz’ında amcasının New York’taki evine yaptığı ziyareti anlatıyor. Bu Warhol’un kariyerinin en önemli yılıydı ve dünyaya Campbell’s çorba konservesi portresini tanıtmıştı. Kitap aynı zamanda birbirinden olabildiğince farklı iki yaşam biçimini gösteriyor. Andy’nin en büyük abisi Paul çöp toplayıcılığı yapıyor ve Pittsburgh’ün dışında, kırsal alanda yaşıyor. Andy ise annesi ve hepsi de Sam adında 25 kediyle yaşıyor, başarılı bir sanatçı ve New York’ta üç katlı evi var. Bir gün Paul ve ailesi eski arabalarına doluşup birkaç saatlik bir yolculuktan sonra habersiz bir biçimde Andy’nin kapısını çalıyor. James’e göre bunda garipsenecek bir şey yok çünkü Andy Amca ve babaannesi Bubba “sürprizlere bayılıyor”. Yedi yaşındaki James’in gözünden okuyucu, Andy Warhol’un Pop Art dünyasına benzersiz bir bakış kazanıyor. James evi bir sürü atlıkarınca atının, antikaların ve her türlü “süper” sanat yapıtının olduğu devasa bir eğlence parkı olarak tanımlıyor. Önce Andy Warhol’ün pek az insan tarafından bilinen bir yönünü göstermek, ardından da küçük yaşta öğrendiği önemli bir dersi, “sanat her şey olabilir, her zaman her yerdedir”i aktarmak istiyor. James Warhola New York eyaletinin kuzeyinde, Hudson River Valley bölgesinde çocuklar için kitap yazmayı ve çizmeyi sürdürüyor.

Saat: 11.00

Etkinlik İngilizcedir, çeviri yapılmayacaktır.
James Warhola İngilizce Okuma Saati ve sergi turu etkinliğinin bedeli 100 TL.
Bilet 1 çocuk ve ebeveyni için geçerlidir.
(
PERAkart aile ile %50 indirimli).
Biletinizi buradan satın alabilirsiniz.

İlişkili Sergiler

Paylaş