Öğretmenlere Yönelik Atölyeler

Pera Öğrenme koleksiyon sergileri kapsamında farklı branşlardaki öğretmen ve eğitmenlere yönelik sergi turu ve atölyeler düzenliyor.

Bu atölyelere katılan öğretmenler hem koleksiyon sergileriyle müzeyi yakından tanıyor; hem de kendi öğrencilerine de aktarabilecekleri deneyimler ediniyor. Atölyelerde öğretmen ve eğitmenlere müzeyi öğrencileriyle nasıl daha etkili ve interaktif şekilde gezebileceklerine dair bilgiler de veriliyor.

Oryantalist Resim Koleksiyonu’ndan derlenen “Kesişen Dünyalar: Elçiler ve Ressamlar” sergisi kapsamında düzenlenen atölyede öğretmenler, çoğu gencin hayatının ayrılmaz bir parçası olan sosyal medyayı yakından tanıyarak öğrencileriyle daha güncel iletişim kurabilmenin yollarını keşfediyor. “Kahve Molası: Kütahya Çini ve Seramiklerinde Kahvenin Serüveni” koleksiyon sergisinde, Türk kahvesinin ritüellerinden hareketle sohbet kültürünü inceleyen katılımcılar bu kültürden ilhamla sözlü oyunlar oynuyor. Öğretmenler bu atölyeyle farklı nesiller ve farklı kişiliklerle iletişim kurmanın bambaşka, oyunlu yöntemleri üzerine düşünüyor ve deneyimlerini paylaşıyor. “Anadolu Ağırlık ve Ölçüleri” koleksiyon sergisi kapsamında düzenlenen atölyelerde ise katılımcılar, gündelik yaşamdan ilhamla kendi kişisel “zaman-ölçerlerini” tasarlarken ölçülen zaman ile hissedilen zaman arasındaki farkı deneyimliyor. Öğretmenler bu atölyede insan hayatında çocukluktan olgunluğa bambaşka göreceli şekillere bürünen zaman kavramı üzerine düşünme ve bu kavramın ölçümünü sorgulama olanağı buluyor.

Öğretmen Rehber Kitapçıkları ile Pera Müzesi koleksiyon sergilerini öğrencilerinize nasıl gezdireceğinize dair bilgilere artık kolaylıkla ulaşabilirsiniz!

“Kesişen Dünyalar: Elçiler ve Ressamlar” koleksiyon sergisine yönelik Öğretmen Rehber Kitapçığı'na ulaşmak için tıklayınız.
“Anadolu Ağırlık ve Ölçüleri” sergisine yönelik Öğretmen Rehber Kitapçığı'na ulaşmak için tıklayınız.
“Kahve Molası: Kütahya Çini ve Seramiklerinde Kahvenin Serüveni” sergisine yönelik Öğretmen Rehber Kitapçığı'na ulaşmak için tıklayınız.

Perşembe
16:00-17:30

En az 5 en fazla 10 kişilik grupların oluşması ve rezervasyon gerekmektedir.

E-bültene kaydolmak için tıklayınız.

Detaylı bilgi için: 
0212 334 99 00 (4)
 
ogrenme@peramuzesi.org.tr

Atölye detayları için sayfayı aşağı kaydırınız.

Paylaş
Atölyeler
Video
Video