Pera Çocuk

06 Mart - 10 Nisan 2016

Pera Çocuk, 6 Mart – 10 Nisan 2016 tarihleri arasında, “Giorgio de Chirico, Dünyanın Gizemi” ile “Anı ve Süreklilik: Huma Kabakcı Koleksiyonu’ndan Bir Seçki” sergileri kapsamında 4-6 ve 7-12 yaş gruplarına yönelik 8 farklı yaratıcı ve eğlenceli atölye düzenliyor.

Metafizik resmin öncüsü ve 20. yüzyılın en sıra dışı sanatçılarından Giorgio de Chirico’nun “Dünyanın Gizemi” sergisinde çocuklar metafizik sanat ve gerçeküstücülük gibi sanat akımları hakkında bilgi ediniyor. Atölyelerde asamblaj, çıkartma sanatı, perspektif vb. kavramlar öğrenerek; pastel boya, akrilik boya, asetat, karton, fotoblog malzemelerini kullanıyorlar.

Bir koleksiyonun izini süren ve iki kuşak koleksiyonerin ilişkisini tematik olarak bir araya getiren “Anı ve Süreklilik: Huma Kabakcı Koleksiyonu’ndan Bir Seçki” sergisinde ise, çocuklar koleksiyon ve koleksiyonerlik hakkında bilgi ediniyor. Atölyelerde kibrit kutusu, atık malzemeler, füzen, akrilik boya gibi renkli ve çeşitli malzemeler kullanıyorlar. Koleksiyonerlik kavramı sayesinde; merak etmeyi, araştırmayı, saklamayı, biriktirmeyi, sorumluluk duygularını geliştirmeyi öğreniyorlar.

Kontenjan: 10 kişi
Süre: 2 saat
Atölye Başına Katılım Bedeli: 45 TL

PERAkart aile ile %50 indirimli!
Detaylı bilgi: ogrenme@peramuzesi.org.tr

Biletler www.biletix.com sitesi üzerinden temin edilebilir.

Atölye detayları için sayfayı aşağı kaydırınız.

Paylaş
Atölyeler
Video
Video