Pera Engelsiz

Pera Öğrenme “Pera Engelsiz” programları kapsamında işitme engellilere yönelik düzenlediği “İşaret Diliyle Rehberli Tur”lara ek olarak, zihinsel engellilere yönelik de bir Öğrenme Programı sunuyor.

İşitme engelli ziyaretçilere yönelik, Dem Derneği'nin sosyal girişimi demgoodcoffee iş birliğiyle, ayda bir kez düzenlenen ve bir buçuk saat süren "İşaret Diliyle Rehberli Tur"lara Suna ve İnan Kıraç Vakfı koleksiyon sergilerini yetişkinler sağır bir rehber eşliğinde işaret diliyle ziyaret edebiliyor.

Zihinsel engellilerle yapılan atölyeler ise ilkokul, ortaokul ve lise yaş gruplarındaki özel eğitim alan katılımcılara yönelik gerçekleştiriliyor. Ziyarete gelen gruplar toplam bir buçuk saat süren etkinliklerde, rehber eşliğinde yapılan sergi turundan sonra, atölyede kil ile üç boyutlu çalışmalar, resim, kolaj ve tasarım gibi çalışmalar yapıyor. Bu atölyeler, bir yandan katılımcılara keyifli bir müze deneyimi sağlarken, diğer yandan da katılımcıların iletişim, problem çözme ve motor kabiliyetlerini geliştirerek, güven duygularını pekiştirmelerini amaçlıyor.

Eğitim Gün ve Saatleri
Salı, 10:30 - 12:00 ve 12:30 - 14:00 
Çarşamba, 10:30 - 12:00 ve 12:30 - 14:00

Etkinlikler ücretsizdir. En fazla 10 kişilik grupların oluşması ve rezervasyon gerekmektedir.

Detaylı bilgi için: 
0212 334 99 00 (4) 
ogrenme@peramuzesi.org.tr

Paylaş
Atölyeler