Tik Tak Sanat

16 Nisan - 23 Nisan 2016

Pera Öğrenme, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı 16 Nisan Cumartesi günü “Tik Tak Sanat” başlıklı bir atölye ile kutluyor. 7-12 yaş gruplarına yönelik hazırlanan atölyelere katılan çocuklar, yaratıcı drama ve beden perküsyonu etkinlikleriyle müzeyi yaşayan bir mekan olarak deneyimleyecek.

Pera Öğrenme, Çağdaş Drama Derneği Yaratıcı Çocuk Akademisi işbirliğiyle, 16 Nisan Cumartesi günü, “Tik Tak Sanat” başlıklı yaratıcı drama atölyesi düzenliyor. Bu atölyelere KeKeÇa grubu da beden perküsyonu tekniği ile eşlik ediyor. Çocuklar yaratıcı drama atölyelerinde oyun oynayarak ve doğaçlama yaparak bir yandan eğlenirken bir yandan da Pera Müzesi’ndeki tüm sergileri ziyaret edebilecekler.  Yaratıcı drama sayesinde çocuklar kendilerini daha iyi ifade edebilme ve müzeyi daha etkili bir biçimde, duyularıyla keşfetme olanağına sahip olacaklar.

Atölyelerin başında ya da sonunda, bir araya gelen katılımcılar KeKeÇa grubu eşliğinde, beden perküsyonu da yapacaklar. Ellerin ve ayakların birlikte vurmalı bir enstrüman olarak kullanıldığı, müzik ve hareketin tam ortasında duran beden perküsyonu ile çocuklar bedenleriyle müzik yapacaklar. Bu etkinlikte çocuklar, bedenlerinin farklı bölgelerini kullanarak, hafif dokunuşlarla ses çıkararak nasıl ritim tutabileceklerini öğrenecekler.

Kayıtlar için: http://goo.gl/forms/V3GvFCU2Mw
Detaylı bilgi için:
ogrenme@peramuzesi.org.tr

16 Nisan Etkinlik Programı

10:30 – 13:00 (Yaratıcı Drama ve Beden Perküsyonu)
14:00 – 16:30 (Beden Perküsyonu ve Yaratıcı Drama)

23 Nisan’a özel ücretsiz rehberli tur

Çocuklar, 23 Nisan Cumartesi günü “Giorgio de Chirico: Dünyanın Gizemi” ve “Anı ve Süreklilik: Huma Kabakcı Koleksiyonundan Bir Seçki” adlı süreli sergileri Pera Öğrenme’in rehberleri eşliğinde gezebilecekler.

23 Nisan’da yapılacak rehberli turlar ise saat 11:00, 13:00 ve 15:00 olmak üzere üç seans halinde gerçekleşecektir. Atölyeler ve rehberli turlar ücretsiz olup kontenjanları sınırlıdır.

Kayıtlar için: http://goo.gl/forms/V3GvFCU2Mw

Paylaş
Video
Video