Ziyaret Saatleri ve Giriş Ücretleri

Ziyaret Saatleri
Salı - Cumartesi  10.00-19.00
Pazar                 12.00-18.00
Müze Pazartesi günleri kapalıdır.

Uzun Cuma
Pera Müzesi her Cuma 18.00-22.00 arası ücretsiz olarak ziyaret edilebilir.

Genç Çarşamba
Pera Müzesi ziyareti ve Pera Film gösterimleri Çarşamba günleri tüm öğrencilere ücretsiz.

Özel Günler
Müze, Şeker ve Kurban bayramlarının birinci günüyle yılbaşı tatilinde kapalıdır.

"Osman Hamdi Bey'in Dünyasına Yolculuk" sanal gerçeklik deneyimi Pazartesi ve müzenin kapalı olduğu özel günler hariç her gün ziyaret edilebilir.

Deneyim Saatleri
Salı – Perşembe 11.00–14.00 / 16.00-19.00
Cuma                11.00-14.00 / 16.00-21.00
Hafta sonları     12.00-17.00

Giriş Ücretleri
16. İstanbul Bienali (14 Eylül-10 Kasım) boyunca girişler ücretsizdir.

Ücretsiz: Pera Müzesi Dostları, Genç Çarşamba (öğrenciler), engelliler ve her engelliye refakat eden bir kişi, 12 yaş ve altı çocuklar, ICOM kart sahipleri, MMKD üyeleri ve basın mensupları.

Müzekart+ sahipleri yılda bir defaya mahsus olmak üzere Pera Müzesi'ni ücretsiz olarak ziyaret edebilir, Artshop ve Pera Café’de %15 indirimden faydalanabilirler.

Museum Pass sahipleri ise Pera Müzesi'ni %20 indirimli olarak ziyaret edebilir, Artshop ve Pera Café’de %15 indirimden faydalanabilirler.

  Ulaşım

İletişim Bilgileri

Meşrutiyet Caddesi No:65
34430 Tepebaşı - Beyoğlu - İstanbul

Tel. + 90 212 334 99 00
Faks. + 90 212 245 95 12
info@peramuzesi.org.tr

 

  Sesli Rehber

Koleksiyonlarımız Sesleniyor!

Koleksiyon sergilerimizi Meltem Cumbul, Yekta Kopan ve Mert Fırat seslendiriyor!

Sesli rehberimizin yetişkinler için hazırlanan turunu Mert Fırat seslendirdi. Ayrıca Türkiye'de ilk defa, sadece çocuklara özel bir sesli rehber turu da hazırladık. Bu sesli rehberle çocuklar koleksiyonları eğlenceli bir hikaye eşliğinde keşfedebilecek, zamanda yolculuk yapan bir elçiyle Türk hareminden bir maymunun koleksiyonlarımızdan ilham alan hikayesini Meltem Cumbul ile Yekta Kopan’ın sesinden dinleyecek.

Sesli rehberimiz Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi'nin koleksiyonlarından derlenen “Kesişen Dünyalar: Elçiler ve Ressamlar”, “Osman Hamdi Bey”, “Kahve Molası: Kütahya Çini ve Seramikleri” ve “Anadolu Ağırlık ve Ölçüleri” sergilerini anlatıyor.

Koleksiyonlarımızı Meltem Cumbul, Yekta Kopan ve Mert Fırat’ın sesleriyle ziyaret edebilirsiniz.

#KoleksiyonlarSesleniyor

  Rehberli Turlar

Pera Müzesi rehberlik hizmeti müzenin açık olduğu her gün düzenlenir. En az 5 en fazla 25 kişilik gruplar halinde gerçekleşen turlar Pera Müzesi sergi sorumluları ve küratörler tarafından verilir.

Tur ücreti kişi başı 35 TL'dir ve ödeme müze resepsiyonunda alınır.
(Rehberli tur ücretine müze giriş ücreti dahil değildir.) 

Rehberli turlar Türkçe ve İngilizce yapılmaktadır. Rezervasyon gereklidir.

Rezervasyon için:
info@peramuzesi.org.tr

  Pera Café

Pera Müzesi’nin, 1893 yılında inşa edilen ve 1970’lere kadar hizmet veren Hotel Bristol geçmişine ve 1900'lerin Pera'sına gönderme yapan, “art deco” bir yaklaşımın ağırlıkta olduğu Pera Café, ziyaretçiler için özel bir dinlenme ve iletişim mekânı. Salatalar, sandviçler, özel makarna çeşitleri ve nitelikli pastacılık ürünlerinin sunulduğu Pera Café’de müzede düzenlenen süreli sergilere paralel olarak, farklı dünya mutfakları temalarıyla özel menüler de hazırlanıyor.

Pera Café Salı – Cumartesi günleri 10:00 – 19:00 arası,
Cuma günleri  10:00 – 22:00 arası,
Pazar günleri de 12:00 – 18:00 arasında açıktır.
Pazartesi günleri kapalıdır.
Pera Café, Uzun Cuma'da %20 indirimli!

Pera Café menüsü için lütfen tıklayın   

  Okul Grupları

Pera Öğrenme, Pera Müzesi’ndeki sergilere paralel, Anaokulu, İlkokul, Ortaokul ve Lise öğrencilerine yönelik, yaratıcı ve eğlenceli Öğrenme Programları düzenliyor. Ziyarete gelen gruplar bir buçuk saat süren etkinliklerde, rehber eşliğinde yapılan sergi turundan sonra, atölyede sergiye yönelik çalışmalar gerçekleştiriyorlar.

Okul Grupları için Hafta İçi Öğrenme Programı Saatleri:

Perşembe / Cuma
10:00 - 11:30
11:30 - 13:00
13:00 - 14:30

En az 10 en fazla 25 kişilik grupların oluşması ve rezervasyon gerekmektedir.
Okul grupları ulaşımı kendileri sağlar.
Atölyeye yiyecek ve içecek ile gelinmemesi rica olunur.

Rehberli Tur ve Atölye Çalışması Ücret Bilgisi:
Özel okulların rehberli tur ve atölye başına katılım bedeli: 10 TL
Devlet okulları için Öğrenme Programları bedelsizdir.
Serbest Gezi Ücret Bilgisi:
Özel okulların serbest geziyle müzeye giriş bedeli: 10 TL
Devlet okullarının serbest geziyle müzeye giriş bedeli bedelsizdir.

Detaylı bilgi ve rezervasyon için:
0212 334 99 00 (4)

ogrenme@peramuzesi.org.tr

  Engelli Ziyaretçiler

Pera Müzesi ziyaretçilerinin farklı ihtiyaçları için de çeşitli servisler sunuyor.

Müze girişi, tekerlekli sandalye kullanan veya merdiven kullanamayan ziyaretçiler için uygun. Tüm katlara asansörle ulaşılabiliyor. Tuvaletler engelli ziyaretçilerin kullanımına uygun biçimde tasarlanmış. Ayrıca engelli ziyaretçilerden ve onlara eşlik eden bir kişiden giriş ücreti alınmıyor.

  Google Arts & Culture

Pera Müzesi koleksiyon sergilerini Google Arts & Culture’da keşfedin!

Google Arts & Culture, Google ve 70 ülkeden 1000’in üzerinde önemli sanat kurumunun iş birliğiyle oluşan bir proje. Pera Müzesi de bu projeye Türkiye’den katılan ilk kurumlardan biri.

Sanatseverler sadece birkaç tıkla Suna ve İnan Kıraç Vakfı Oryantalist Resim Koleksiyonu'nun yanı sıra Kütahya Çini ve Seramikleri, Anadolu Ağırlık ve Ölçüleri ve Fotoğraf Koleksiyonu’nu da keşfedebiliyor. Kullanıcılar bu geniş koleksiyonlardaki eserleri en ince detaylarına kadar inceleme fırsatı bulurken, kendi koleksiyonlarını oluşturma ve paylaşma şansını da yakalıyor. Google Cultural Institue’un direktörü Amit Sood Şubat 2016’da gerçekleştirdiği TED konuşmasında, “Dünya inanılmaz objeler ve zengin bir kültürel mirasla dolu. Onlara ulaştığımızda soluğumuz kesilir, âşık oluruz. Ama çoğu zaman dünya nüfusu sanata ve kültüre gerçek bir erişimi olmadan yaşıyor.” diyor. Google Arts & Culture platformu bu soruna çok eğlenceli bir çözüm getiriyor.
Geliştirilmiş "Koleksiyonlar" (Collections) özelliği sayesinde kullanıcılar Google Arts & Culture’da yer alan yüz binlerce sanat eserinin arasından istediklerini seçerek kişisel koleksiyonlarını oluşturabiliyor, eserlerin tek tek veya koleksiyonların tamamının eklenebildiği bu galerileri arkadaşlarıyla paylaşabiliyor. Kullanıcılar, online sergilere ulaşmak için, sanatçı, mecra, sanat akımı, tarihi olay, tarihi kişilik ve mekan gibi kategorilerde arama yaparak dünyanın dört bir yanındaki müzelerdeki sanat eserlerine erişebiliyor.
Projenin diğer ortakları arasında, Tate, Victoria ve Albert Müzesi, The National Gallery, Museo Thyssen-Bornemisza, New York Modern Sanat Müzesi (MoMA), Beyaz Saray, Uffizi Gallery, Rijksmuseum, Versay Sarayı, Frick Koleksiyonu, Metropolitan Müzesi, Van Gogh Müzesi, Reina Sofia, Musée d’Orsay gibi önemli kurumlar da yer alıyor.

Pera Müzesi'nin Google Arts & Culture üzerindeki koleksiyonuna yakından bakmak için tıklayın.

  Bize Ulaşın

İletişim Bilgileri

Meşrutiyet Caddesi No.65
34430 Tepebaşı - Beyoğlu - İstanbul

Tel. + 90 212 334 99 00
Faks. + 90 212 245 95 12
info@peramuzesi.org.tr

İletişim Formu