Konser

Pera’da Camerata
Semplice Quartet

Paylaş

23 Kasım 2019 / 17:00 Geçmiş Aktivite

Pera Müzesi yeni sezonda oda müziğini sergi salonuna taşıyor! Devlet Çoksesli Korosu şefi Burak Onur Erdem’in sanat yönetmenliğinde düzenlenen “Pera’da Camerata” konser serisinin ikinci performansında Semplice Quartet, 23 Kasım Cumartesi günü saat 17.00’de dinleyiciyle buluşuyor.

Oda müziğinin üretim süreçlerini konuşmak, müzisyenlerle sohbet etmek ve bilgilerini paylaşmak isteyenler içinse konserden önce “Atölyede Sohbet” sınırlı sayıda müzikseveri bekliyor. Semplice Quartet, saat 16.00’da müzik severlerle Bach ve klasik müziğe etkisi üzerine sohbet etmek için bir araya geliyor.

16.00 – 16.45 Atölyede Sohbet 
17.00 – 18.00 Konser

Konser

Atölyede Sohbet + Konser


Semplice Quartet
Murat Anıl Erginol – Keman
Yaren Budak – Keman
Pınar Dinçer – Viyola
Burak Ayrancı – Viyolonsel

Semplice Quartet Hakkında
2016 "Donizetti Klasik Müzik Ödülleri"nde "Yılın Oda Müziği Grubu" ödülüne layık görülen Semplice Quartet, 2009 yılından bu yana Barok'tan günümüze tüm dönemlerle ve sanatın farklı disiplinleriyle etkileşim içinde olan projeler sundu. Semplice Quartet 2010 yılında Apple Hill Chamber Music Center'ın verdiği bursla  "Young Artist" programı kapsamında, Lenny Matcznyski ile çalıştı ve konserler verdi. Sosyal sorumluluk projelerine de önem veren grup, Bosch Genç Klasikçiler Festivali, İBB Şehir Tiyatroları ve Afyonkarahisar Klasik Müzik Festivali'yle ortak projeler yaparak çocuklara klasik müziği tanıtmak ve sevdirmek için açıklamalı performanslar sergiledi. Semplice Quartet43. ve 45. İstanbul Müzik Festivallerine konserler verdi; Viyana Müzik ve Sahne Sanatları Üniversitesi Oda Müziği Bölüm Başkanı Prof. Johannes Meissl ile çalışma ve sahneye çıkma fırsatı yakaladı.

40 TL olan konser biletleri Biletix’ten ve konser günü Pera Müzesi’nden temin edilebilir. Pera Müzesi Dostları biletlerini %50 indirimli olarak müzeden alabilir. Yerler sınırlıdır ve numaralı değildir.