Yaz Tatili Atölyeleri

Yaz Tatili Atölyeleri

20 Temmuz - 3 Ağustos 2024

İlhamını Suna ve İnan Kıraç Vakfı koleksiyonlarından ve Ters Yüz PƎRⱯ sergisinden alan program, çocuklar için yaz tatilini keyifle değerlendirecekleri eğlenceli, yaratıcı sergi turları ve atölyeler sunuyor.

Yeniden Kurmak: Yetişkinler için Atölyeler

Yeniden Kurmak: Yetişkinler için Atölyeler

12 Temmuz - 18 Ağustos 2024

Ters Yüz PƎRⱯ sergisine paralel programda, her yaştan yetişkine yönelik, çeşitli disiplinler aracılığıyla mevcut yapının yapısökümü ve yeniden inşasına odaklanan keyifli atölyeler yer alıyor.

Koleksiyon Öğrenme Programları

Koleksiyon Öğrenme Programları

Pera Müzesi Öğrenme Programları, Suna ve İnan Kıraç Vakfı koleksiyon sergilerine paralel, okul öncesi eğitim, temel eğitim ve lise öğrencilerine yönelik, yaratıcı ve eğlenceli öğrenme programları düzenliyor.

Okul Grupları

Okul Grupları

Öğrenciler, rehber eşliğinde yapılan sergi turundan sonra sergiye yönelik atölye çalışmaları gerçekleştiriyor.

Öğretmenler

Öğretmenler

Rehberli tur ve atölyelere katılan öğretmenler, koleksiyon sergileri ve süreli sergiler ile müzeyi yakından tanırken öğrencilerine aktarabilecekleri bilgi ve deneyimi ediniyor.

Pera Engelsiz

Pera Engelsiz

Özel gereksinimli bireylerin ihtiyaçlarına yönelik hazırlanan atölyelerde, katılımcı gruplar, eğitmen eşliğinde yapılan sergi turundan sonra, sergiye yönelik atölye çalışmaları gerçekleştiriyorlar.

Pera Çocuk

Pera Çocuk

Sergilerimizden ilhamla tasarlanan çevrimiçi ve yüz yüze atölyelerde, çocuklar sergileri interaktif bir şekilde deneyimleyerek keşfediyor, yaratıcılıklarını ortaya koyarak kendi çalışmalarını üretiyorlar.

Pera Genç

Pera Genç

13–17 yaşlarındakilere yönelik sergi turları ve atölyelerde gençler; sanatı farklı disiplinlerle birlikte deneyimliyor.

Pera Yetişkin

Pera Yetişkin

18 yaş ve üzerindeki herkesin katılabildiği atölyelerde katılımcılar, farklı konularda uzmanlaşmış eğitmenler eşliğinde Pera Müzesi’nin koleksiyon ve süreli sergilerinden ilhamla yaratıcılıklarını ortaya çıkarıyor.