NASIL GELEBİLİRİM?

Meşrutiyet Caddesi No:65 34430
Tepebaşı - Beyoğlu - İstanbul

T: +90 212 334 99 00
info@peramuzesi.org.tr

Metro

Yenikapı - Hacıosman (M2) hattında, Şişhane durağında...

Yenikapı - Hacıosman (M2) hattında, Şişhane durağında inin. Şişhane çıkışını kullanın ve Meşrutiyet Caddesi üzerinde ilerleyin. Pera Müzesi 10 dakika yürüme mesafesinde.

Otobüs

Tarlabaşı Bulvarı, İngiltere Başkonsolosluğu önündeki...

Tarlabaşı Bulvarı, İngiltere Başkonsolosluğu önündeki Tepebaşı-Beyoğlu otobüs durağında inin. Pera Müzesi 5 dakika yürüme mesafesinde.

Bu duraktan geçen otobüs hatlarını görmek için linke tıklayınız.

Yakındaki Otoparklar

Pera Müzesi’ne aracınızla geliyorsanız...

Pera Müzesi’ne aracınızla geliyorsanız, Beyoğlu Tepebaşı İSPARK’ı kullanabilirsiniz.

Ziyaret Saatleri

Salı - Cumartesi  10.00-19.00
Cuma 10.00 - 22.00
Pazar 12.00-18.00
Müze, pazartesi günleri kapalıdır.

Özel Günler
Müze, Ramazan (Şeker) ve Kurban bayramlarının birinci günü ve her yıl 1 Ocak’ta kapalıdır.

Giriş Ücretleri

Tam: 100 TL
İndirimli: 50 TL
(12 yaş üstü öğrenciler, öğretim görevlileri, 60 yaş ve üstü)
Grup: 80 TL (tek seferde 10 bilet ve üstü)

Ücretsiz: Pera Müzesi Dostları, gaziler, şehit ve gazilerin eşleri ve çocukları, engelliler ve her engelliye refakat eden bir kişi, 12 yaş ve altı çocuklar, ICOM kart sahipleri, MMKD üyeleri ve basın mensupları, çarşamba günleri öğrenciler, cuma günleri saat 18.00'dan sonra herkes Pera Müzesi’ni ücretsiz ziyaret edebilir.

Uzun Cuma
Pera Müzesi her cuma 18.00-22.00 saatleri arasında ücretsiz olarak ziyaret edilebilir.

Genç Çarşamba
Pera Müzesi ziyareti ve Pera Film gösterimleri çarşamba günleri tüm öğrencilere ücretsiz.

Pera Café

Pera Café

Pera Müzesi’nin, 1893 yılında inşa edilen Hotel Bristol geçmişine ve 1900'lerin Pera'sına gönderme yapan, art deco bir yaklaşımın ağırlıkta olduğu Pera Café, ziyaretçiler için özel bir dinlenme ve sosyalleşme mekânı. Salatalar, sandviçler, özel makarna çeşitleri ve pastacılık ürünlerinin sunulduğu Café, sergilere paralel olarak hazırlanan farklı dünya mutfağı temalı özel mönüler de hazırlıyor.

Artshop

Artshop

Pera Müzesi’nin, açılışından bu yana hizmet veren Müze mağazası, ziyaretçilerin Müze'yi, sergileri, katıldıkları etkinlikleri anımsayacakları, özel olarak tasarlanan geniş yelpazedeki ürünleri ve yayınları sunuyor. 

Artshop salı – cumartesi günleri 10.00 – 19.00 arası, pazar günleri 12.00 - 18.00 arası açıktır.
Pazartesi günleri kapalıdır. 

Ücretsiz Sesli Rehber

Ücretsiz Sesli Rehber

Koleksiyon sergilerimizi Meltem Cumbul, Yekta Kopan ve Mert Fırat seslendiriyor. Sesli rehberimiz Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi'nin koleksiyonlarından derlenen “Kesişen Dünyalar: Elçiler ve Ressamlar”, “Osman Hamdi Bey”, “Kahve Molası: Kütahya Çini ve Seramikleri” ve “Anadolu Ağırlık ve Ölçüleri” sergilerini anlatıyor.

Mert Fırat tarafından seslendirilen yetişkinlere yönelik sesli rehberin yanı sıra, Türkiye’de ilk defa çocuklara özel olarak hazırlanmış sesli rehber de ziyaretçileri bekliyor. Bu sesli rehberle çocuklar koleksiyonları eğlenceli bir hikâye eşliğinde keşfedebiliyor, zamanda yolculuk yapan bir elçiyle Türk hareminden bir maymunun koleksiyonlarımızdan ilham alan hikayesini Meltem Cumbul ile Yekta Kopan’ın sesinden dinliyor.

Engelli Ziyaretçiler

Engelli Ziyaretçiler

Pera Müzesi ziyaretçilerinin farklı ihtiyaçları için de çeşitli servisler sunuyor.

Müze girişi, tekerlekli sandalye kullanan veya merdiven kullanamayan ziyaretçiler için uygun. Tüm katlara asansörle ulaşılabiliyor. Tuvaletler engelli ziyaretçilerin kullanımına uygun biçimde tasarlanmış. Ayrıca engelli ziyaretçilerden ve onlara eşlik eden bir kişiden giriş ücreti alınmıyor.

Osman Hamdi Bey’in<br> Dünyasına Yolculuk<br>Sanal Gerçeklik Deneyimi

Osman Hamdi Bey’in
Dünyasına Yolculuk
Sanal Gerçeklik Deneyimi

Osman Hamdi Bey’i yüz binlerce sanatseverle buluşturan Pera Müzesi, ziyaretçilere bu kez de onun kurgusal çalışma ortamını ve çok sevilen tablosu Kaplumbağa Terbiyecisi’ni sanal gerçeklik teknolojisi aracılığıyla deneyimleme fırsatı veriyor.

Sanal gerçeklik deneyimi gün ve saatleri için tıklayınız.

Okul Grupları

Okul Grupları

Okul gruplarının müze ziyareti için serbest gezi günleri salı, çarşamba, perşembe, cumadır. Ziyaretler, en fazla 30 öğrencinin 2 öğretmen eşliğinde katılımına uygundur. Rezervasyon gereklidir.

Serbest gezi rezervasyonu yaptırmak için tıklayın!

Sergilere yönelik rehberli tur ve atölyelere rezervasyon yaptırmak için lütfen etkinlik sayfasındaki rezervasyon formunu doldurunuz.

Sıkça sorulan sorulara ulaşmak için tıklayınız.

 

BİZE ULAŞIN

İletişim Bilgileri

Meşrutiyet Caddesi No:65 34430
Tepebaşı - Beyoğlu - İstanbul

T: +90 212 334 99 00
info@peramuzesi.org.tr

İletişim Formu

Bize iletmiş olduğunuz bilgilerde aşağıda sıralanan özel nitelikli kişisel verilerin yer almadığından emin olmanızı rica ederiz: Irk, etnik köken, siyasi düşünce, felsefi inanç, din, mezhep veya diğer inançlar, kılık ve kıyafet, dernek, vakıf ya da sendika üyeliği, sağlık, cinsel hayata ilişkin veriler, ceza mahkûmiyeti ve güvenlik tedbirleriyle ilgili veriler, biyometrik ve genetik veriler.

Talep, şikayet, öneri ve isteklerinizi bizimle paylaşmanız dolayısıyla elde ettiğimiz kişisel verilerinizin işlenmesi hakkındaki SVİKV İletişim Süreci Kişisel Verilerin İşlenmesi Aydınlatma Metni için lütfen tıklayınız.