Ziyaret Saatleri

Salı – Cumartesi 11.00 – 18.00
Müze, pazar ve pazartesi günleri kapalıdır.

Özel Günler
Müze, Şeker ve Kurban bayramlarının birinci günü ve her yıl 1 Ocak’ta kapalıdır.

Giriş Ücretleri

Tam: 25 TL
İndirimli: 10 TL
(12 yaş üstü öğrenciler, öğretim görevlileri, 60 yaş ve üstü)
Grup: 20 TL (tek seferde 10 bilet ve üstü)

Ücretsiz: Pera Müzesi Dostları, engelliler ve her engelliye refakat eden bir kişi, 12 yaş ve altı çocuklar, ICOM kart sahipleri, MMKD üyeleri ve basın mensupları, çarşamba günleri öğrenciler, cuma günleri saat 16.00'dan sonra herkes Pera Müzesi’ni ücretsiz ziyaret edebilir.

Uzun Cuma
Covid-19 önlemleri kapsamında Uzun Cuma uygulamamız bir süreliğine kaldırılmıştır. Müzemiz cuma günleri 18.00’de kapanmaktadır.  Ancak ziyaretçilerimiz cuma günleri 16.00 – 18.00 saatleri arasında müzemizi ücretsiz ziyaret edebilirler.

Genç Çarşamba
Pera Müzesi ziyareti ve Pera Film gösterimleri çarşamba günleri tüm öğrencilere ücretsiz.

NASIL GELEBİLİRİM?

Meşrutiyet Caddesi No:65 34430
Tepebaşı - Beyoğlu - İstanbul

T: +90 212 334 99 00
info@peramuzesi.org.tr

Metro

Yenikapı - Hacıosman (M2) hattında, Şişhane durağında...

Yenikapı - Hacıosman (M2) hattında, Şişhane durağında inin. Şişhane çıkışını kullanın ve Meşrutiyet Caddesi üzerinde ilerleyin. Pera Müzesi 10 dakika yürüme mesafesinde.

Otobüs

Tarlabaşı Bulvarı, İngiltere Başkonsolosluğu önündeki...

Tarlabaşı Bulvarı, İngiltere Başkonsolosluğu önündeki Tepebaşı-Beyoğlu otobüs durağında inin. Pera Müzesi 5 dakika yürüme mesafesinde.

Bu duraktan geçen otobüs hatlarını görmek için linke tıklayınız.

Yakındaki Otoparklar

Pera Müzesi’ne aracınızla geliyorsanız...

Pera Müzesi’ne aracınızla geliyorsanız, Beyoğlu Tepebaşı İSPARK’ı kullanabilirsiniz.

Pera Café

Pera Café

Pera Müzesi’nin, 1893 yılında inşa edilen Hotel Bristol geçmişine ve 1900'lerin Perası'na gönderme yapan, art deco bir yaklaşımın ağırlıkta olduğu Pera Café, ziyaretçiler için özel bir dinlenme ve sosyalleşme mekânı. Salatalar, sandviçler, özel makarna çeşitleri ve pastacılık ürünlerinin sunulduğu Café, sergilere paralel olarak hazırlanan farklı dünya mutfağı temalı özel mönüler de hazırlıyor.

Artshop

Artshop

Pera Müzesi’nin, açılışından bu yana hizmet veren Müze mağazası, ziyaretçilerin Müze'yi, sergileri, katıldıkları etkinlikleri anımsayacakları, özel olarak tasarlanan geniş yelpazedeki ürünleri ve yayınları sunuyor. 

Artshop salı – cumartesi günleri 11.00 – 18.00 arası açıktır.
Pazar ve pazartesi günleri kapalıdır. 

Ücretsiz Sesli Rehber

Ücretsiz Sesli Rehber

Koleksiyon sergilerimizi Meltem Cumbul, Yekta Kopan ve Mert Fırat seslendiriyor. Sesli rehberimiz Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi'nin koleksiyonlarından derlenen “Kesişen Dünyalar: Elçiler ve Ressamlar”, “Osman Hamdi Bey”, “Kahve Molası: Kütahya Çini ve Seramikleri” ve “Anadolu Ağırlık ve Ölçüleri” sergilerini anlatıyor.

Mert Fırat tarafından seslendirilen yetişkinlere yönelik sesli rehberin yanı sıra, Türkiye’de ilk defa çocuklara özel olarak hazırlanmış sesli rehber de ziyaretçileri bekliyor. Bu sesli rehberle çocuklar koleksiyonları eğlenceli bir hikâye eşliğinde keşfedebiliyor, zamanda yolculuk yapan bir elçiyle Türk hareminden bir maymunun koleksiyonlarımızdan ilham alan hikayesini Meltem Cumbul ile Yekta Kopan’ın sesinden dinliyor.

Engelli Ziyaretçiler

Engelli Ziyaretçiler

Pera Müzesi ziyaretçilerinin farklı ihtiyaçları için de çeşitli servisler sunuyor.

Müze girişi, tekerlekli sandalye kullanan veya merdiven kullanamayan ziyaretçiler için uygun. Tüm katlara asansörle ulaşılabiliyor. Tuvaletler engelli ziyaretçilerin kullanımına uygun biçimde tasarlanmış. Ayrıca engelli ziyaretçilerden ve onlara eşlik eden bir kişiden giriş ücreti alınmıyor.

Osman Hamdi Bey’in<br> Dünyasına Yolculuk<br>Sanal Gerçeklik Deneyimi

Osman Hamdi Bey’in
Dünyasına Yolculuk
Sanal Gerçeklik Deneyimi

Pera Müzesi kuruluşundan bu yana, Suna ve İnan Kıraç Vakfı Oryantalist Resim Koleksiyonu’nda yer alan yapıtlarıyla, Osman Hamdi Bey’in tutkunu olduğu resim sanatıyla ilişkisinin farklı yönlerini sergileyen örnekler sunuyor.

Osman Hamdi Bey’i yüz binlerce sanatseverle buluşturan Pera Müzesi, ziyaretçilere bu kez de onun kurgusal çalışma ortamını ve çok sevilen tablosu Kaplumbağa Terbiyecisi’ni sanal gerçeklik teknolojisi aracılığıyla deneyimleme fırsatı veriyor.

Osman Hamdi Bey’in Dünyasına Yolculuk başlıklı sanal gerçeklik projesi kapsamında ziyaretçiler sanatçının çalışma alanını ziyaret ederek, kitaplarından resim malzemelerine ve kişisel eşyalarına kadar birçok detayı yakından inceliyor, Kaplumbağa Terbiyecisi tablosunun içine girerek sanatçı ile göz göze geliyor.

Deneyim hakkında detaylı bilgi ve seans saatleri için tıklayın!

Okul Grupları

Okul Grupları

Pera Öğrenme müzedeki sergilere paralel, okul öncesi eğitim, temel eğitim ve lise öğrencilerine yönelik, yaratıcı ve eğlenceli çevrimiçi öğrenme programları düzenliyor. Öğrenciler; Zoom Meeting uygulaması üzerinden gerçekleşen 30 dakikalık etkinliklerde, rehber eşliğinde yapılan çevrimiçi sergi turundan sonra, sergiye yönelik atölye çalışmaları gerçekleştiriyorlar.

Okul grupları için düzenlenen çevrimiçi atölyeler salı, çarşamba, perşembe, cuma günleri 10.00 – 10.30, 10.45 – 11.15 ve 11.30 – 12.00 arasındadır. En az 10 en fazla 60 kişilik grupların oluşması ve online rezervasyon gerekmektedir. Rezervasyonun onaylanmasının ardından atölye linki sadece kayıtta kullanılan e-posta adresine iletilmektedir.

Sıkça sorulan sorulara ulaşmak için tıklayınız.

 

BİZE ULAŞIN

İletişim Bilgileri

Meşrutiyet Caddesi No:65 34430
Tepebaşı - Beyoğlu - İstanbul

T: +90 212 334 99 00
info@peramuzesi.org.tr

İletişim Formu