Buradayım!

Buradayım!

1 - 7 Aralık 2023

Cyrée Jarelle Johnson'ın “Black Futures” adlı kitabında yer alan bir ifadeden esinlenen Tanıdığım Herkes Hasta seçkisi, toplumumuzun, sahte bir sağlık-hastalık ikilemi aracılığıyla engelli ve hastaları nasıl dışladığını inceliyor.

İşgallerin Gölgesinde

İşgallerin Gölgesinde

15 Ekim - 10 Aralık 2023

Sinema tarihinin en önemli dönüm noktalarından birine, İtalyan Yeni Gerçekçiliği’nin doğduğu yıllara geri dönüyor. Akımın öncü figürlerinden Roberto Rossellini’nin İkinci Dünya Savaşı'nın hemen ardından çektiği Savaş Üçlemesi aracılığıyla savaşın, şehirler ve toplumlar üzerinde yarattığı radikal etkilerin izlerini sürüyor.

ReelLife Film Gösterimleri

ReelLife Film Gösterimleri

16 Kasım - 12 Aralık 2023

Hem gündelik yaşantımızda hem de seyirci koltuğunda bilgiye boğulmuş bireyler olsak da bildiklerimizin hâlen çok kısıtlı olduğunu anlatan seçki, dünyanın farklı yerlerinden, çeşitli sosyal meselelere odaklanan hikâyeleri takip ediyor.

Cinéma Vérité: Kameranın Hakikati

Cinéma Vérité: Kameranın Hakikati

15 Aralık - 10 Ocak 2024

Pera Film, Altyazı Sinema Dergisi iş birliğiyle Cinéma Vérité: Kameranın Hakikati programını sunuyor.Akımın hem klasik hem de daha yakın dönem örneklerine yer veren seçki, ABD ve Fransa'nın yanı sıra, Meksika ve Şili gibi ülkelerden filmleri izleyiciyle buluşturuyor.