Serapis Quartet ile Pera Müzesi'nde “Romantik Bir Yolculuk”

11 Eylül 2023

Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi, klasik müziğin güncel yorumcularını ağırladığı Pera Klasikleri konser serisinde yeni sezonu Serapis Quartet ile açıyor.

Çetin Ceviz, Elena Ünaldı, Uğraş Torun ve İdil Onaran’dan oluşan topluluk, Romantik Bir Yolculuk başlıklı konserde Macaristan, Finlandiya ve Rusya’dan üç önemli bestecinin; Kodaly, Sibelius ve Arensky’nin romantik dönem eserlerini seslendirecek.

Pera Müzesi Oryantalist Resim Koleksiyonu’ndan bir seçkiyi sanatseverlerle buluşturan Kesişen Dünyalar: Elçiler ve Ressamlar sergisinin yer aldığı salonda, 16 Eylül Cumartesi akşamı19.30’da gerçekleşecek konser, dinleyicileri tarihi ve büyülü müze atmosferinde müzikal bir yolculuğa çıkaracak.

Serapis Quartet Çetin Ceviz (Keman) Elena Ünaldı (Viyola) Uğraş Torun (Viyola) İdil Onaran (Viyolonsel)

Biletler Biletix’ten veya konser günü Pera Müzesi resepsiyonundan alınabilir. Pera Müzesi Dostları'na %50 indirim uygulanmaktadır. Yerler sınırlı ve numarasızdır. Konser arasız olup yaklaşık 1 saat sürmektedir. Etkinlik 7 yaş ve üzeri için uygundur. 7-12 yaş arasındaki dinleyiciler konsere bir yetişkinle eşliğinde katılabilir. 

Serapis Quartet Hakkında
Her biri kendi dalında ulusal ve uluslararası başarıya imza atan dört değerli müzisyen, Çetin Ceviz (keman), Elena Ünaldı (viyola), Uğraş Torun (viyola) ve İdil Onaran (viyolonsel), aktif olarak devam eden müzikal çalışmalarının yanı sıra oda müziği konserlerinde Serapis Quartet olarak bir arada. Topluluğun ismi, müziğin dinleyiciler üzerinde güneş gibi güçlü ve yaşamsal etkisi olduğu düşüncesiyle, simgesi güneş olan, geçmişte Mısır’dan İtalya’ya uzanan bir coğrafyada etkisi bulunan Mısır tanrısı Serapis’in ilhamını taşıyor. Mart 2023’te Bilkent Müzik Günleri’nde de konser veren Serapis Quartet, performanslarına devam ediyor.