“Barış İçin Müzik: BAGO Kuartet” Konseri

6 Kasım 2023

Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi klasik müziğin güncel yorumcularını ağırladığıPera Klasikleri konser serisinde bu ay, Barış Çocuk ve Gençlik Senfoni Orkestrası’ndan BAGO Kuartet’i ağırlıyor.  

Yaylı sazlardan oluşan topluluk, İzmir merkezli Barış Çocuk Orkestrası Derneği’nin bir sosyal sorumluluk projesi olan Barış Çocuk ve Gençlik Senfoni Orkestrası’nın amatör müzisyenleri arasından seçilen genç üyelerden oluşuyor. Hem daha çok sanatsevere ulaşmak hem de müziğin koruyucu gücünün birleştirdiği orkestranın sesini duyurmak amacıyla yola çıkan BAGO Kuartet’te İlayda Fındıkçı, Elif Öztürk, Havvanur Bozkurtve Zelal Kılınçaslan yer alıyor.

Pera Müzesi Oryantalist Resim Koleksiyonu’ndan bir seçkiyi sanatseverlerle buluşturanKesişen Dünyalar: Elçiler ve Ressamlar sergisinin yer aldığı salonda, 11 Kasım Cumartesi 19.30’da gerçekleşecek konser, dinleyicileri tarihi ve büyülü müze atmosferinde barışçıl bir müzikal yolculuğa çıkaracak.

BAGO Kuartet
İlayda Fındıkçı (I. Keman)
Elif Öztürk (II. Keman)
Havvanur Bozkurt (Viyola)
Zelal Kılınçaslan (Viyolonsel)

Biletler Biletix’ten veya konser günü Pera Müzesi resepsiyonundan alınabilir. Pera Müzesi Dostları'na %50 indirim uygulanmaktadır. Yerler sınırlı ve numarasızdır. Konser arasız olup yaklaşık 1 saat sürmektedir. Etkinlik 7 yaş ve üzeri için uygundur. 7-12 yaş arasındaki dinleyiciler konsere bir yetişkin eşliğinde katılabilir.