“Bir Arada” sahnesinin ilk konukları Ceren Temel ve Bîdar

25 Eylül 2023

Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi, güncel müzik sahnesinin güçlü kadın seslerini yeni konser serisi “Bir Arada” ile dinleyicilerle buluşturuyor. Her ayın son cuması Pera Café’de gerçekleşecek konserlerin ilkinde, caz sanatçısı Ceren Temel ve konuk müzisyen Bîdar sahne alacak.

Pera Müzesi’nin yeni konser serisi “Bir Arada”, 29 Eylül – 29 Aralık tarihleri arasında her ayın son Cuma günü Pera Café’de müzikseverleri ağırlayacak. Müzik kariyerinde dikkat çeken isimleri İstanbullu dinleyicilerle buluşturmak üzere düzenlenen Bir Arada konserleri; kendi müziğinin peşinde, hikâyesini anlatmak isteyen genç kadınları destekleyen bir müzik ve teknoloji girişimi olan Beats By Girlz Türkiye iş birliğinde gerçekleşiyor.

Bir Arada konserleri 29 Eylül Cuma günü caz sanatçısı, besteci ve eğitmen Ceren Temel ile başlıyor. Doğaçlama ve yorumlamayı cazda bir ifade aracı olarak kullanan Temel’in sahnesine, progressive soul, caz, R&B ve elektronik türleri üzerine kurduğu müzikal stili ile Bîdar konuk oluyor.

Pera Müzesi, müziğin ritmine kapılmak isteyen herkesi Pera Café’de “Bir Arada” olmaya davet ediyor. Konser katılımcıları, “Uzun Cuma” kapsamında müzedeki sergileri ücretsiz gezebilecek.

Gelecek Program:

27 Ekim, 19.30,
Tuğçe Şenoğul / Konuk: Yasemin Mori

24 Kasım, 19.30
Selin Sümbültepe / Konuk: Lara Di Lara

29 Aralık, 19.30
Dilan Balkay / Konuk: Billur Battal 

Pera Café’de ayakta gerçekleşecek “Bir Arada” konserlerinin biletleri Biletix.com’dan veya etkinlik günü Pera Müzesi resepsiyonundan alınabilir. Pera Müzesi Dostları'na %50 indirim uygulanır. Kapasite sınırlıdır.