Bülent Evcil ile Mozart Flütlü Kuartetler

9 Ekim 2023

Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi klasik müziğin güncel yorumcularını ağırladığı Pera Klasikleri’ne virtüözlerden oluşan bir toplulukla devam ediyor.

“Bülent Evcil ile Mozart Flütlü Kuartetler” başlıklı konserde, klasik dönemin en üretken bestecilerinden Mozart’ın flütlü kuartetleri, her biri enstrümanında usta müzisyenler tarafından seslendirilecek.

Pera Klasikleri için bir araya gelen kuartette; flüt virtüözü Bülent Evcil, İDSO konzertmeisteri, BİFO ve Bosphorus Trio üyesi keman sanatçısı Özgecan Günöz, İDSO viyola grup şefi Özlem Sevil, CRR Senfoni Orkestrası viyolonsel grup şefi ve İDSO üyesi Rahşan Apay yer alıyor.

Pera Müzesi Oryantalist Resim Koleksiyonu’ndan bir seçkiyi sanatseverlerle buluşturan Kesişen Dünyalar: Elçiler ve Ressamlar sergisinin yer aldığı salonda, 14 Ekim Cumartesi akşamı19.30’da gerçekleşecek konser, dinleyicileri tarihi ve büyülü müze atmosferinde müzikal bir yolculuğa çıkaracak.

Biletler Biletix’ten veya konser günü Pera Müzesi resepsiyonundan alınabilir. Pera Müzesi Dostları'na %50 indirim uygulanmaktadır. Yerler sınırlı ve numarasızdır. Konser arasız olup yaklaşık 1 saat sürmektedir. Etkinlik 7 yaş ve üzeri için uygundur. 7-12 yaş arasındaki dinleyiciler konsere bir yetişkin eşliğinde katılabilir.