Fransız bestecilerin eserleri Pera Müzesi’nde Echo Trio ile Fransız Romantizminde Yolculuk

6 Şubat 2024

Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi, klasik müziğin güncel yorumcularını konuk ettiği Pera Klasikleri konserlerinde bu ay Echo Trio’yu ağırlıyor. Usta müzisyenler Merve Kocabeyler, Damla Akan ve Orhan Çelebi’den oluşan topluluk, “Fransız Romantizminde Yolculuk” temalı konserde Debussy, Fauré ve Ibert gibi Fransız Romantik dönem bestecilerinin eserlerini seslendirecek.

Pera Müzesi Oryantalist Resim Koleksiyonu’ndan bir seçkiyi sanatseverlerle buluşturan Kesişen Dünyalar: Elçiler ve Ressamlar sergisinin yer aldığı salonda 10 Şubat Cumartesi saat 19.30’da gerçekleşecek konser, müzikseverleri, arpın romantik tınıları eşliğinde tarihi müze atmosferinde müzikal bir yolculuğa çıkaracak.

Echo Trio
Merve Kocabeyler (Arp)
Damla Akan (Flüt)
Orhan Çelebi (Viyola)

Biletler Biletix’ten veya konser günü Pera Müzesi resepsiyonundan alınabilir. Pera Müzesi Dostları'na %50 indirim uygulanır. Yerler sınırlı ve numarasızdır. Konser arasız olup yaklaşık 1 saat sürmektedir. Etkinlik 7 yaş ve üzeri için uygundur. 7-12 yaş arasındaki dinleyiciler konsere bir yetişkin eşliğinde katılabilir.

 

Echo Trio Hakkında
Adını Yunan mitolojisinin ses tanrıçası Echo’dan alan grup, 2018 yılında flüt, viyola ve arpın büyülü birlikteliğiyle doğdu. Topluluğun üyeleri, Avrupa’nın seçkin müzik okullarında ve sahnelerinde edindikleri deneyimi zengin bir repertuvarla birleştirirken, felsefi ve entelektüel bir vizyonla hareket ediyor. Müzikal savlarının dinleyicide eko bulmasını hedefleyen üçlü, melodik yankıları aracılığıyla dinleyicileri masalsı bir yolculuğa çıkarıyor.