Pera Müzesi ‘Sevgililer Günü’nü Hediyeler ve İndirimlerle Kutluyor. Sanat Aşkına!

3 Şubat 2021

Pera Müzesi, Sevgililer Günü’nü çekiliş ve özel indirimlerle kutluyor. Müze ziyaretçilerini 2-12 Şubat tarihleri arasında Artshop’taki tüm ürünlerde %15 indirim fırsatı bekliyor. Aynı tarihlerde Instagram’da gerçekleşecek çekiliş sonucunda 20 katılımcı, çift kişilik müze girişi kazanacak.

Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi, Sevgililer Günü’nde sevdiklerine sanatla bağ kuran hediyeler sunmak isteyenler için özel bir kampanya hazırladı. Tasarım ürünleri ve yayınlar dahil, Artshop’taki tüm ürünler 2-12 Şubat tarihleri arasında %15 indirimle satışa sunuluyor. Geniş ürün çeşitliliği ile farklı zevklere ve tarzlara hitap eden mağazada, Suna ve İnan Kıraç Vakfı koleksiyonlarından ilhamla tasarlanan takı ve objelere,  süreli sergiler kapsamında üretilen modern tasarımlar, ev dekorasyonu ve kırtasiye ürünleri, çanta ve aksesuarlar, ünlü tabloların reprodüksiyonları ve sergi katalogları eşlik ediyor.

Sevgiyi kutlamanın klasik, sevimli, esprili yolları

Osman Hamdi Bey’in ünlü tablosundan ilhamla tasarlanan kaplumbağalı takılar, Artshop’un esprili ve şık hediyelikleri arasında yer alıyor. Sevimli kaplumbağa figürlerinden oluşan bu takı serisi gümüş ve doğal taşlardan üretildi. Mağazada, seçimini klasiklerden yana kullanan sevgililer için de özgün alternatifler mevcut. Sarı altın kaplama, bordo ve kobalt mavisi mineli seçenekleri bulunan kalp formlu küpe, kolye ve bilezikler ilhamını, Anadolu Ağırlık ve Ölçüleri koleksiyonundan alıyor. Takıların üzerindeki Antik Yunanca yazıda  Güneş ve Ay arasındaki mesafeyi ölçen İznikli astronomi ve matematik bilgini Hipparkos’un adı yer alıyor

20 çifte müze ziyareti hediye!

Pera Müzesi, Sevgililer Günü kapsamında ayrıca Instagram hesabı üzerinden bir çekiliş düzenleniyor. Çift kişilik müze bileti kazanmak isteyen sanatseverler, 12 Şubat’a kadar çekilişe katılabilir. Kampanya kapsamında 20 kişiye çift kişilik müze girişi hediye edilecek. Hediye biletler 16-19 Şubat tarihleri arasında geçerli olacak.

Pera Müzesi Salı’dan Cuma’ya 11.00–18.00 saatleri arasında gezilebilir. Çarşamba günleri “Genç Çarşamba” kapsamında tüm öğrenciler, Cuma günleri ise 16.00-18.00 arası tüm ziyaretçiler müzeyi ücretsiz ziyaret edebilir. Müze, Pazartesi günleri ve sokağa çıkma kısıtlamaları nedeniyle hafta sonları kapalıdır.