Pera Müzesi Türk Müziği Konserleri’nde bu ay “Nihâvend Faslı ve Şarkılar”

20 Eylül 2023

Pera Müzesi Türk Müziği Konserleri, sonbahara “Nihâvend Faslı ve Şarkılar” konseriyle merhaba diyor. Misafir solistler Mustafa Doğan Dikmen, Alper Akaryıldız, Gizem Nur Copçuoğlu, Selin Yücesoy ve misafir küçük solist Ahmed Elhan Akaryıldız’ın katılımıyla gerçekleşecek konser 24 Eylül Pazar günü Pera Müzesi Oditoryumu’nda izlenebilir.

Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi, Türk Müziği Konserleri’ne yeni sezonda “Nihâvend Faslı ve Şarkılar” ile devam ediyor. Sunuculuğunu Osman Nuri Özpekel’in yaptığı, günümüzün usta yorumcuları ve sâzendelerinin, büyük bestekârların seçme eserlerini seslendirdikleri programın Eylül ayındaki misafir solistleriMustafa Doğan Dikmen, Alper Akaryıldız, Gizem Nur Copçuoğlu ve Selin Yücesoy, misafir küçük solisti ise Ahmed Elhan Akaryıldız olacak.

Sinan Sipahi koordinatörlüğünde, Prof. Dr. Alâeddin Yavaşca’nın anısına saygıyla düzenlenen konser serisi, Türk müziğinin tarihsel, kültürel, sosyolojik, felsefi, edebi yönlerine ilişkin sunuş ve sohbetlerle bu geleneksel müziğin farklı kitlelerle paylaşılmasına katkıda bulunuyor.

“Nihâvend Faslı ve Şarkılar”konseri, 24 Eylül Pazar günü saat 15.30’da Pera Müzesi Oditoryumu’nda dinleyicilerle buluşacak.

Saz Sanatçıları
Osman Nuri Özpekel - Ud
Aziz Şükrü Özoğuz - Keman
Taner Sayacıoğlu - Kanun
Lütfiye Özer - Kemençe
Gamze Ege Yıldız- Tanbur
Volkan Ertem - Viyolonsel 

Biletler Biletix’ten veya konser günü Pera Müzesi resepsiyonundan alınabilir. Pera Müzesi Dostları'na %50 indirim uygulanır. Yerler sınırlı ve numaralıdır.