Pera’da Camerata
Opera Trio

Konser

22 Şubat 2020 / 17.00

Devlet Çoksesli Korosu şefi Burak Onur Erdem’in sanat yönetmenliğinde düzenlenen “Pera’da Camerata” konser serisinin son performansında Opera Trio, 22 Şubat Cumartesi günü saat 17.00’de dinleyiciyle buluşuyor. Repertuvarlarında opera, operet, müzikal ve Türkiye’de üretilmiş eserlerin yer aldığı Opera Trio, bu kez Tanzimat döneminde Pera’da sergilenen operalardan çeşitli eserleri dinleyicilerle buluşturacak.

Üretim süreçlerini konuşmak, müzisyenlerle sohbet etmek ve bilgilerini paylaşmak isteyenler içinse konserden önce “Atölyede Sohbet” sınırlı sayıda müzikseveri bekliyor. Serinin son etkinliğinde Opera Trio ekibi Tanzimat Dönemi’nden itibaren Pera'da gerçekleşen opera temsillerini konu edip, gelen opera grupları, sergilenen eserler üzerine bilgilerini katılımcılarla paylaşacaklar.

16.00 - 16.45 Atölyede Sohbet
17.00 - 18.00 Konser 

Opera Trio

Dilruba Akgün, Soprano
Caner Akın,Tenor
Caner Akgün, Bariton

Fügen Yiğitgil, Piyano

Program

Largo al factotum Sevil Berberi Operası Figaro'nun aryası G.Rossini
La donna e mobile Rigoletto Operası Dük'ün aryası G.Verdi 
Saper vorreste Maskeli Balo Operası Oscar'ın aryası G.Verdi 
Dunque io son Sevil Berberi Operası Figaro ve Rosina düeti G.Rossini
Ah, si tremendo Belisario Operası Alamiro'nun aryası G.Donizetti 
Il balen del suo sorriso Il Trovatore Operası Conte di Luna Arya       G.Verdi 
Merce dilette amiche I Vespri Siciliani Operası Elena'nın aryası G.Verdi  
Lunge da lei... De miei bollenti spiriti La Traviata Operası Alfredo'nun aryası G.Verdi 
Di Provenza il mar La Traviata Operası Giorgio Germont'un aryası G.Verdi 
Addio del passato La Traviata Operası Violetta'nın aryası G.Verdi 
Brindisi La Traviata Operası Alfredo ve Violetta düeti G.Verdi 

 

Opera Trio hakkında

Opera Trio Kasım 2014 tarihinde kuruldu. Dilruba Akgün (Soprano), Caner Akın (Tenor), Caner Akgün’den (Bariton) oluşan Opera Trio piyano veya orkestra eşliğiyle performanslarını sergilemektedir. Türk bestecilerinin yeni eseri, Türkiye prömiyerleri veya bir fikir üzerine kurgulanmış konser projelerini değerlendiren grup birçok festival, konser ve organizasyonda yer almıştır.

40 TL olan konser biletleri Biletix’ten veya konser günü Pera Müzesi’nden temin edilebilir. Pera Müzesi Dostları biletlerini %50 indirimli olarak müzeden alabilir. Yerler sınırlıdır ve numaralı değildir.

Coğrafya

Coğrafya

Sergi, “Balkanlar” olarak bilinen bölge ülkelerinden farklı kuşaklardan sanatçı ve sanatçı gruplarına odaklanıyor ve bölgenin kaçınılmaz olarak akla gelen siyasi çağrışımları göz önünde bulundurulmaksızın bir doğa olayı üzerinden biçimleniyor.

Büyük Birader’i Çiftdüşünüyoruz! 1984′ten 11 Alıntı

Büyük Birader’i Çiftdüşünüyoruz! 1984′ten 11 Alıntı

Çiftdüşün Çiftgörü sergimiz George Orwell’ın 1984 romanında kullandığı “Çiftdüşün” kavramına bir göndermeyle isim buldu ve aralarında Tracey Emin, Marcel Dzama, Anselm Kiefer, Bruce Nauman, Raymond Pettibon ve Thomas Ruff gibi isimlerin yanı sıra Türk sanatçıların da yer aldığı seçki, çoğulcu düşünmenin izini sanat eserleri üzerinden sürdü.

Bruce Nauman Bana Bak!

Bruce Nauman Bana Bak!

Bruce Nauman’ın bu videoları doğrudan doğruya izleyiciyi muhatap alıyor. Ekranda beliren oyuncuların farklı şekillerde söyledikleri cümleler cevaplanması imkânsız varoluşsal sorulara dönüştükçe dinleyici kendini sorguda hissetmeye başlar.