Pera Klasikleri
Pera’da Yeni Yıl : Golden Horn Brass

Konser

14 Ocak 2023 / 19.30

Pera Müzesi, 2023 yılını Pera Klasikleri klasik müzik programı ile karşılıyor. Serinin ilk konseri Pera’da Yeni Yıl ile Türkiye’nin en uzun soluklu nefesli beşlisi Golden Horn Brass’ı ağırlıyor.

Pera Müzesi Oryantalist Resim Koleksiyonu “Kesişen Dünyalar: Elçiler ve Ressamlar” sergisinin yer aldığı kattagerçekleşecek konser, dinleyenleri tarihi ve büyülü bir atmosfer içerisinde müzikal bir yolculuğa çıkarıyor.

125 TL olan biletler Biletix’ten veya konser günü Pera Müzesi resepsiyondan alınabilir.
Pera Müzesi Dostları'na %50 indirim uygulanır. Yerler sınırlı ve numarasızdır.

Etkinlik 7 yaş ve üzeri misafirlerimizin katılımına uygundur, 7-12 yaş arasındaki dinleyicilerimiz etkinliğe bir yetişkinle beraber katılabilir.

Golden Horn Brass
Begüm Gökmen (Korno)
Julian Lupu (Trompet)
Renato Lupu (Trompet)
Sinan Şirin (Tuba)
Emre Berbergil (Trombon)

Golden Horn Brass Hakkında 
2004 yılında Begüm Gökmen’in kurduğu ve faaliyetlerini bugüne dek kesintisiz sürdürmeyi başaran, Türkiye'nin en uzun soluklu bakır nefesli beşlisi Golden Horn Brass (GHB) topluluğu, 2014 yılında Donizetti Klasik Müzik Ödülleri'nde "Yılın Oda Müziği Topluluğu" kategorisinde "Birincilik Ödülü"ne layık görüldü. Ülkemizin bu alanda en önde gelen temsilcisi olan topluluk, yurt içindeki sayısız konserlerinin yanı sıra yurt dışında da prestijli organizasyonlarda, ülkemizi başarıyla temsil ediyor. Üyeleri, her biri kendi alanında usta birer müzisyen, solistliklerinin yanında deneyimli birer orkestra elemanı ve eğitimci olan topluluk, kornoda Begüm Gökmen, trompette Julian Lupu ve Renato Lupu, trombonda Emre Berbergil ve tubada Sinan Şirin'den oluşuyor.

Bizans'ta Şifalı Bitkiler

Bizans'ta Şifalı Bitkiler

Bitkilere dair bilgi birikimi ve şifa uygulamaları yakın ilişki içindedir. Bazı köklerin toksik ve halüsinojenik doğası ve bunları koparmanın tehlikeleri, mitsel ya da büyülü bir nitelik ve güce sahip olmuştur.

Sanatta Venüs

Sanatta Venüs

José Sancho, yarattığı kadın gövdelerinin şehvetli niteliğini gizlemek bir yana, ön plana çıkarır. Bu gövdeler önden simetriktir, fakat yandan bakıldığında içbükey ve dışbükey formların oluşturduğu zıtlık eserlere hareketlilik katar. 

Kopyalıyorum Öyleyse Varım

Kopyalıyorum Öyleyse Varım

Yeni toplumsal ve ekonomik sistemler için alternatif modeller öneren SUPERFLEX’in işleri, enerji sistemleri, içecekler, heykeller, kopyalar, hipnoz seansları, altyapılar, resimler, fidanlıklar, sözleşmeler ya da tasarlanmış kamusal alanlar olarak karşınıza çıkabilir.