Sinema Yazarı Alin Taşçıyan ile
Pjer Žalica Sineması Üzerine

Söyleşi

18 Kasım 2023 / 17.15

Bilgilendirme: Pjer Žalica, sağlık durumu sebebiyle etkinliğe katılamayacak, gösterim sonrası konuşma Alin Taşçıyan ile gerçekleşecektir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Pera Film, Bosna Sancak Kültür Günleri kapsamında Bosnalı yönetmen ve senarist Pjer Žalica’nın filmlerinden oluşan Zamanın İzleri adlı bir seçki sunuyor. 18 Kasım Cumartesi günü 1 Mayıs İşçi Bayramı gösteriminin ardından sinema yazarı Alin Taşçıyan moderatörlüğünde Pjer Žalica ile bir söyleşi gerçekleştiriliyor.

4 Kasım – 19 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek programın odak noktası, Pjer Zalica, 1964 yılında Saraybosna’da dünyaya gelen bir yönetmen ve senaryo yazarı. Kısa filmlere, müzik videolarına ve sinema filmlerine imza atan, filmleri Locarno Film Festivali başta olmak üzere birçok uluslararası festivalde gösterilen ve Avrupa Film Ödülleri’nde adaylıklar kazanan Zalica, Saraybosna Gösteri Sanatları Akademisi’nde ders vermeyi sürdürüyor.

Etkinlik dili Türkçedir. Konuşma ücretsizdir ve kapasite sınırlıdır. Rezervasyon alınmamaktadır.

Zamane Öyküleri: Kömür <br> Pelin Buzluk

Zamane Öyküleri: Kömür
Pelin Buzluk

Zamane İstanbulları sergisinden ilham alan öykü serisi Zamane Öyküleri, Pelin Buzluk’un öyküsü "Kömür" ile başlıyor! Bu seri, yazarların sergide yer alan fotoğraflardan esinle kaleme aldığı kısa öyküleri bir araya getiriyor.

Şarkını Yaz, Kaydet ve Dinle! “The Komodo Ejderha”

Şarkını Yaz, Kaydet ve Dinle! “The Komodo Ejderha”

Pera Öğrenme’nin Bu Bir Aşk Şarkısı Değil: Video Sanatı ve Pop Müzik İlişkisi sergisi kapsamında ve müzik terapisti Danny Lundmark eğitmenliğinde gerçekleştirilen, 7-14 yaş grubuna yönelik “Şarkını Yaz, Kaydet ve Dinle!” atölyesinde çocuklar kendi şarkılarını bestelediler!

On Dokuzuncu Yüzyılda Gezgin Olmak

On Dokuzuncu Yüzyılda Gezgin Olmak

N’olmuş? işbirliğiyle hazırlanan yazı dizimiz devam ediyor. Kendilerini; “Bilindik N’olmuş? sorusunu her gün yeniden soruyor, karşımıza çıkan sayısız beklenmedik cevabı sizlerle paylaşıyoruz.