Yaratıcı Kültür Endüstrileri ve Müzeler

Çevrimiçi Seminer

15 Ekim - 12 Aralık 2022

Pera Müzesi ile Creative Business Network iş birliğinde, İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa koordinasyonunda yürütülen InnoMaDE (Dijital Bir Avrupa için Yenilikçi Müzeler) projesi, müzelerin yaratıcı kültür endüstrileri ile bağlantısına dikkat çekmek amacıyla çevrimiçi seminerler sunuyor.

15 Ekim – 12 Aralık 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek çevrimiçi seminerler çerçevesinde yeni teknolojilerden tasarım odaklı düşünmeye, modadan sinema ve görsel sanatlara, dans terapisinden çizgi roman ve oyunlaştırmaya kadar birçok farklı alanda yaratıcı kültür endüstrileri ile ilişkili bireysel yaratıcılık, yetenek ve beceriye dayanan, iş olanakları potansiyeli oluşturan ve ekonomik büyümeyi hızlandırıcı konular üzerine konuşulacak.

Detaylı program için buraya tıklayınız.

Kayıt formunu doldurmak için buraya tıklayınız.

Etkinlik ücretsizdir, rezervasyon gereklidir. Her etkinlik sonunda katılımcılara teşekkür belgesi iletilecektir.

InnoMaDE projesi Avrupa Birliği Erasmus+ Programı tarafından desteklenmektedir. 

Rüzgârın Başrolde Olduğu Dokuz İlham Verici Sanat Eseri

Rüzgârın Başrolde Olduğu Dokuz İlham Verici Sanat Eseri

Pera Müzesi Blog, N’olmuş? işbirliğiyle hazırlanan yazı dizisi devam ediyor. Kendilerini; “Bilindik N’olmuş? sorusunu her gün yeniden soruyor, karşımıza çıkan sayısız beklenmedik cevabı sizlerle paylaşıyoruz. 

Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun!

Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun!

Sanatçı Benoît Hamet, bu yıl 10. yaşını kutlayan Pera Müzesi’nin koleksiyonlarından öne çıkan eserleri yeniden yorumluyor. Hamet, hem gerçek hem kurgusal “tarihi” olaylara mizahi bir bakış sunuyor.

 

Mersad Berber Eserlerinde At Figürü

Mersad Berber Eserlerinde At Figürü

Mersad Berber (1940-2012), Bosna-Hersek ve Yugoslav sanatının 20. yüzyılın ikinci yarısındaki en önemli temsilcilerinden biridir. İfade gücü ve eşsiz yeteneği sayesinde yerel sanat çevresini çağdaş Avrupa ve dünya sanatının bir parçası haline getiren Berber, Bosna-Hersek’in çağdaş kültür tarihinde son derece dinamik bir döneminde yaşamıştır.