Ahşap Piyonlar: Karakter Yaratımı

Pera Çocuk
9-12 Yaş

  • 20 Temmuz 2024 / 13.30

Kesişen Dünyalar: Elçiler ve Ressamlar sergisini gezen çocuklar, sanatın rehberliğinde diplomasi tarihinin dolambaçlı yollarında gezinirken ilgi çekici kişiliklerle tanışıyor. Atölye çalışmasında ise sergideki tablolarda gördükleri karakterlerden aldıkları ilhamla hayal güçlerini kullanarak yepyeni karakterler oluşturuyor. Hayal ettikleri hikâyelerdeki karakterleri, farklı boyutlarda ahşap piyonlara resmederek onlara hayat veren çocuklar, aynı zamanda bu karakterlerin hikâyenin içinde karşılaştıkları sorunları çözme yollarını arıyor.

Atölye Yürütücüsü: Sinan Kadife
Kontenjan: 12 kişi
Süre: 90 dakika
Atölye Başına Katılım Bedeli: 250 TL

Etkinlik Pera Müzesi’nde (yüz yüze) gerçekleşecektir.
Detaylı bilgi: ogrenme@peramuzesi.org.tr

yükleniyor.. Yükleniyor...
yükleniyor... Yükleniyor...
yükleniyor.... Yükleniyor...
Yükleniyor ...

Küçük Sarı Daire ile müzede keşifler!

Küçük Sarı Daire ile müzede keşifler!

Pera Öğrenme programları kapsamında yayınlanan, Tania Bahar'ın kaleme aldığı ve Marina Rico'nun resimlediği hikâye kitabı Küçük Sarı Daire, çocuklarla yetişkinlerin birlikte keşfedecekleri ve paylaşacakları farklı bir öğrenme deneyimi sunuyor.

Osmanlı’da Kahve İkramı

Osmanlı’da Kahve İkramı

Osmanlı saray ve konak haremlerinde kahve ikramı törenle yapılırdı. Önce gümüş tatlı takımı ile tatlı (reçel) sunulur, ardından kahve ikramı başlardı. Kahve güğümü, tombak, gümüş veya pirinçten yapılmış, ortasında kor ateş bulunan ve kenarlarına takılı üç zincirden tutularak taşınan sitile oturtulurdu. Sitil örtüsü ise, yuvarlak, atlas veya kadifeden, sırma, sim, pul, hatta inci ve elmas işlemeli olurdu.

Geceye Doğru: Cadılar Bayramı Özel

Geceye Doğru: Cadılar Bayramı Özel

Pera Film, Cadılar Bayramı yaklaşırken takipçileri için bir izleme listesi paylaşıyor! Listede, kült filmlerden yakın dönem sinema örneklerine, türler arası gezinen tuhaflıklarla dolu 10 film yer alıyor.