Anneler Günü’ne Özel: Rüzgâr Çanı Tasarımı

Pera Yetişkin

  • 12 Mayıs 2023 / 19.00

Pera Öğrenme Anneler Günü’nü keyifli bir atölye ile kutluyor!

Kesişen Dünyalar: Elçiler ve Ressamlar sergisinde bulunan interaktif ses yerleştirmesi Akustik Ufuk’tan esinlenen atölyede anneler ve çocukları, rüzgârın esintisini doğal tınılara dönüştüren rüzgâr çanları tasarlıyor. İKGV iş birliğiyle gerçekleşecek ve annelerin çocukları ile birlikte ya da bireysel olarak katılabileceği atölyede, göçmen ve yerel halktan katılımcılar annelik deneyimi ve sanatın birleştiriciliği etrafında buluşuyor.

Kontenjan: 5 yetişkin ve çocukları (7 yaş ve üzeri)

Etkinlik ücretsizdir, rezervasyon gereklidir.
Etkinlik Pera Müzesi’nde (yüz yüze) gerçekleşecektir.

Detaylı bilgi: ogrenme@peramuzesi.org.tr

İKGV hakkında
İnsan Kaynağını Geliştirme Vakfı (İKGV), insan kaynağına ilişkin ekonomik, sosyal ve kültürel gelişmeyi olumsuz yönde etkileyen sağlık, eğitim ve istihdamla ilgili sorunların çözümüne katkıda bulunmayı amaçlayan bir sivil toplum kuruluşudur. İKGV, sığınmacı ve mültecilere 2001 yılından bu yana yasal danışmanlık ve 2002 yılından bu yana psikolojik danışmanlık vermeye başlayan ilk sivil toplum kuruluşudur. Vakıf; üreme sağlığı ve haklarını destekleme, toplumsal gelişmeye ve kadının güçlendirilmesine destek, düzensiz göçü önleme, insan ticareti ile mücadele ve sivil toplumun geliştirilmesi konularına odaklanan beş ayrı programa sahiptir.

Kontenjanımız dolmuştur, ilginize teşekkür ederiz.

yükleniyor.. Yükleniyor...
yükleniyor... Yükleniyor...
yükleniyor.... Yükleniyor...
Yükleniyor ...
yükleniyor . Yükleniyor...
yükleniyor .. Yükleniyor...
yükleniyor ... Yükleniyor...
Yükleniyor ...
yükleniyor ... Yükleniyor...
yükleniyor ... Yükleniyor...
yükleniyor ... Yükleniyor...
Yükleniyor ...

Kimliğin Parçaları

Kimliğin Parçaları

1972 yılında Bosna-Hersek’teki ilk Güzel Sanatlar Akademisi olarak kurulan Saraybosna Güzel Sanatlar Akademisi kuruluşundan bu yana Saraybosna çağdaş sanatının en önemli temsilcilerinden biri oldu. 

Mostar’ın 8 Sorununa 8 GIF

Mostar’ın 8 Sorununa 8 GIF

Pera Müzesi Blog, N’olmuş? işbirliğiyle yeni bir yazı dizisine başlıyor. “Bilindik N’olmuş? sorusunu her gün yeniden soruyor, karşımıza çıkan sayısız beklenmedik cevabı sizlerle paylaşıyoruz.

Bir Eşya Toplantısının Gayrı Resmi Tutanağı

Bir Eşya Toplantısının Gayrı Resmi Tutanağı

Grayson Perry bu çömlekte cansız nesnelerin, özellikle de alışveriş merkezlerinden satın aldığımız nesnelerin, kanepelerin, meyve suyu sıkacaklarının ve pahalı temizlik araçlarının dile gelip, hakkımızda tam olarak ne düşündüklerini bize söylediklerini hayal ediyor.