Anneler Günü’ne Özel: Rüzgâr Çanı Tasarımı

Pera Yetişkin

  • 12 Mayıs 2023 / 19.00

Pera Öğrenme Anneler Günü’nü keyifli bir atölye ile kutluyor!

Kesişen Dünyalar: Elçiler ve Ressamlar sergisinde bulunan interaktif ses yerleştirmesi Akustik Ufuk’tan esinlenen atölyede anneler ve çocukları, rüzgârın esintisini doğal tınılara dönüştüren rüzgâr çanları tasarlıyor. İKGV iş birliğiyle gerçekleşecek ve annelerin çocukları ile birlikte ya da bireysel olarak katılabileceği atölyede, göçmen ve yerel halktan katılımcılar annelik deneyimi ve sanatın birleştiriciliği etrafında buluşuyor.

Kontenjan: 5 yetişkin ve çocukları (7 yaş ve üzeri)

Etkinlik ücretsizdir, rezervasyon gereklidir.
Etkinlik Pera Müzesi’nde (yüz yüze) gerçekleşecektir.

Detaylı bilgi: ogrenme@peramuzesi.org.tr

İKGV hakkında
İnsan Kaynağını Geliştirme Vakfı (İKGV), insan kaynağına ilişkin ekonomik, sosyal ve kültürel gelişmeyi olumsuz yönde etkileyen sağlık, eğitim ve istihdamla ilgili sorunların çözümüne katkıda bulunmayı amaçlayan bir sivil toplum kuruluşudur. İKGV, sığınmacı ve mültecilere 2001 yılından bu yana yasal danışmanlık ve 2002 yılından bu yana psikolojik danışmanlık vermeye başlayan ilk sivil toplum kuruluşudur. Vakıf; üreme sağlığı ve haklarını destekleme, toplumsal gelişmeye ve kadının güçlendirilmesine destek, düzensiz göçü önleme, insan ticareti ile mücadele ve sivil toplumun geliştirilmesi konularına odaklanan beş ayrı programa sahiptir.

Kontenjanımız dolmuştur, ilginize teşekkür ederiz.

yükleniyor.. Yükleniyor...
yükleniyor... Yükleniyor...
yükleniyor.... Yükleniyor...
Yükleniyor ...
yükleniyor . Yükleniyor...
yükleniyor .. Yükleniyor...
yükleniyor ... Yükleniyor...
Yükleniyor ...
yükleniyor ... Yükleniyor...
yükleniyor ... Yükleniyor...
yükleniyor ... Yükleniyor...
Yükleniyor ...

Gece Yarısı Hikâyeleri: Ruh <br> Aşkın Güngör

Gece Yarısı Hikâyeleri: Ruh
Aşkın Güngör

En çok çocukları öldürmekten haz duyuyorum. Etleri kesilip göğüs kafesleri kırılırken hep aynı şekilde bağırıyorlar: “ANNE!BABA! ANNEEEE! BABAAAA!”

Tanışmadık Ama O Bizi Biliyor: “Büyük Veri”

Tanışmadık Ama O Bizi Biliyor: “Büyük Veri”

Pera Müzesi Blog, N’olmuş? işbirliğiyle hazırlanan yazı dizisi devam ediyor. Kendilerini; “Bilindik N’olmuş? sorusunu her gün yeniden soruyor, karşımıza çıkan sayısız beklenmedik cevabı sizlerle paylaşıyoruz. 

Bir Kedi Dosyası

Bir Kedi Dosyası

Kedilerin Eski Mısır’da ilk kez evcilleştirilmelerinin üzerinden binlerce yıl geçmiş olsa da çekicilikleri giderek artıyor. Dünyanın dört bir yanında çeşitli şehir efsaneleri yüzyıllardır alıp başını gitmekte: Avrupa’nın birkaç farklı bölgesinde, hamile bir kadının bir kediyi tutması ya da onu kucağında oturtması sakıncalı görülüyordu.