Anneler Günü’ne Özel: Rüzgâr Çanı Tasarımı

Pera Yetişkin

  • 12 Mayıs 2023 / 19.00

Pera Öğrenme Anneler Günü’nü keyifli bir atölye ile kutluyor!

Kesişen Dünyalar: Elçiler ve Ressamlar sergisinde bulunan interaktif ses yerleştirmesi Akustik Ufuk’tan esinlenen atölyede anneler ve çocukları, rüzgârın esintisini doğal tınılara dönüştüren rüzgâr çanları tasarlıyor. İKGV iş birliğiyle gerçekleşecek ve annelerin çocukları ile birlikte ya da bireysel olarak katılabileceği atölyede, göçmen ve yerel halktan katılımcılar annelik deneyimi ve sanatın birleştiriciliği etrafında buluşuyor.

Kontenjan: 5 yetişkin ve çocukları (7 yaş ve üzeri)

Etkinlik ücretsizdir, rezervasyon gereklidir.
Etkinlik Pera Müzesi’nde (yüz yüze) gerçekleşecektir.

Detaylı bilgi: ogrenme@peramuzesi.org.tr

İKGV hakkında
İnsan Kaynağını Geliştirme Vakfı (İKGV), insan kaynağına ilişkin ekonomik, sosyal ve kültürel gelişmeyi olumsuz yönde etkileyen sağlık, eğitim ve istihdamla ilgili sorunların çözümüne katkıda bulunmayı amaçlayan bir sivil toplum kuruluşudur. İKGV, sığınmacı ve mültecilere 2001 yılından bu yana yasal danışmanlık ve 2002 yılından bu yana psikolojik danışmanlık vermeye başlayan ilk sivil toplum kuruluşudur. Vakıf; üreme sağlığı ve haklarını destekleme, toplumsal gelişmeye ve kadının güçlendirilmesine destek, düzensiz göçü önleme, insan ticareti ile mücadele ve sivil toplumun geliştirilmesi konularına odaklanan beş ayrı programa sahiptir.

Kontenjanımız dolmuştur, ilginize teşekkür ederiz.

yükleniyor.. Yükleniyor...
yükleniyor... Yükleniyor...
yükleniyor.... Yükleniyor...
Yükleniyor ...
yükleniyor . Yükleniyor...
yükleniyor .. Yükleniyor...
yükleniyor ... Yükleniyor...
Yükleniyor ...
yükleniyor ... Yükleniyor...
yükleniyor ... Yükleniyor...
yükleniyor ... Yükleniyor...
Yükleniyor ...

Janine Antoni Bana Bak!

Janine Antoni Bana Bak!

Janine Antoni, 1990’larda, kimlik inşası meselesine odaklanmaya başladı. Yala ve Sabunla isimli yapıtını, klasik heykel geleneğine uygun olarak, doğrudan kendi bedeninden aldığı kalıptan yola çıkarak yaptı. Bu büstleri sıra dışı kılan ise, sabun ve çikolata gibi tüketim maddelerinden yapılmış olmaları.

Jean-Michel Basquiat Bana Bak!

Jean-Michel Basquiat Bana Bak!

New York sokaklarında hicivli graffitilerinin belirlemeye başladığı 1977’den 1988’deki zamansız ölümüne kadar Jean-Michel Basquiat neo-ekspresyonizm çizgisinde son derece etkili yapıtlar üretti. Bütün çalışmalarında olduğu gibi, şematik fırça darbeleriyle yapılmış bu kara maske de sanat, edebiyat, popüler kültür ve Karayip geleneğine birçok gönderme barındırıyor.

Kimliğe İlişkin Uzlaşımlar

Kimliğe İlişkin Uzlaşımlar

Portreler, kaçınılmaz olarak toplumsal tanınmaya ve ideolojik değişikliklere tabidir. Bu alanda yer alan eserler, toplumsal cinsiyet ve ırka ilişkin kültürel uzlaşımların yanı sıra film yıldızlarının imajlarında işleyişte olan estetik stratejileri sorguluyor.