Beden-Hareket Odaklı Deneyim ile İçsel Keşif

Pera Yetişkin

  • 10 Mart 2024 / 14.00

Tam Yerinden: İstanbul’a Panoramik Bakışın Tarihi sergisini rehberli tur ile gezen katılımcılar İstanbul’un panoramalarında katman katman geziniyor, sanatın ilhamıyla beden ve hareket odaklı bir deneyim yaşıyor. Dans ve hareket terapisti Seda Güney yürütücülüğünde gerçekleşen ve uygulama örnekleri ile başlayan atölye çalışmasında katılımcılar, bedenlerini ısıtarak hareket ettiriyor. Katılımcılar çeşitliliklere, beden-zihin-duygu ilişki ve geçirgenliklerine, iç dünyalarında nelerle ilişki kurduklarına odaklanan beden hareketleriyle buluşmaya davet ediliyor.

Atölye Yürütücüsü: Sevin Seda Güney
Kontenjan
: 10 kişi
Süre: 90 dakika
Atölye Başına Katılım Bedeli: 300 TL
Öğrenciler İçin Atölye Başına Katılım Bedeli: 150 TL (Katılımcıların girişte öğrenci kartlarını göstermesi rica olunur.)

Etkinlik Pera Müzesi’nde (yüz yüze) gerçekleşecektir.
Detaylı bilgi: ogrenme@peramuzesi.org.tr

Sevin Seda Güney hakkında
Uzman dans hareket terapisti, eğitmen ve süpervizör olarak, bedenle öğrenme, yaratıcılık, güçlenme ve sosyal değişim alanlarında çalışmaktadır. Çeşitli kurumlarda ekip içi iletişim, mesleki tükenmişlikten korunma, özbakım ve kapasite geliştirme çalışmalarında danışmanlık yapmaktadır. Çocuk, genç psikososyal destek ve güçlendirme, mültecilerle çalışmalar üzerine yaratıcı çözümler üreten proje ve kurumlarla birlikte çalışmış, eğitmen olarak içerik geliştirmiş ve yurt içi ve yurt dışında atölyeler yönlendirmiştir. Yurt içi ve yurt dışında birlikte çalıştığı kurumlar, okullar ve müzelerde hareket odaklı, travmaya duyarlı, çokdilli ve kapsayıcı öğrenme programları geliştirmiştir.

yükleniyor ... Yükleniyor...
yükleniyor ... Yükleniyor...
yükleniyor ... Yükleniyor...
Yükleniyor ...

Mostar’ın 8 Sorununa 8 GIF

Mostar’ın 8 Sorununa 8 GIF

Pera Müzesi Blog, N’olmuş? işbirliğiyle yeni bir yazı dizisine başlıyor. “Bilindik N’olmuş? sorusunu her gün yeniden soruyor, karşımıza çıkan sayısız beklenmedik cevabı sizlerle paylaşıyoruz.

Bir Eşya Toplantısının Gayrı Resmi Tutanağı

Bir Eşya Toplantısının Gayrı Resmi Tutanağı

Grayson Perry bu çömlekte cansız nesnelerin, özellikle de alışveriş merkezlerinden satın aldığımız nesnelerin, kanepelerin, meyve suyu sıkacaklarının ve pahalı temizlik araçlarının dile gelip, hakkımızda tam olarak ne düşündüklerini bize söylediklerini hayal ediyor. 

Dünyanın En Yalnız Katı Meyve Sıkacağı

Dünyanın En Yalnız Katı Meyve Sıkacağı

Tüketimci kültürü eleştiren bu eserden yola çıkarak Harun Çırak’tan bu şeylerin neler söylediklerini, nasıl söylendiklerini hayal etmesini istedik. Dört bölümlük “Söylenen Şeyler” yazı serisinin ilk bölümde hevesle satın alındıktan sonra bir köşeye fırlatılan meyve sıkacağına kulak kabartıyoruz…