Çocuklar için Nakış: Tarihi İşlemek

Pera Çocuk
7-12 Yaş

  • 27 Temmuz 2023 / 10.30

Binlerce yıllık sembollerden ve Göbeklitepe’nin T biçimli dikili taşlarının evreni temsil ettiği düşünülen dairesel düzeninden ilham alan çocuklar, arkeolojik motifleri daire formlu kasnaklara gerilmiş kumaşlara işliyor. Çocuklar arkeoloji ve tarihten yola çıkan benzersiz tasarımlarını yaratırken ince motor becerilerini geliştirme fırsatı buluyor. 

Atölye yürütücüsü: Melike Güven
Kontenjan: 10 kişi
Süre: 120 dakika
Atölye Başına Katılım Bedeli: 200 TL

Etkinlik Pera Müzesi’nde (yüz yüze) gerçekleşecektir.

Detaylı bilgi: ogrenme@peramuzesi.org.tr

yükleniyor.. Yükleniyor...
yükleniyor... Yükleniyor...
yükleniyor.... Yükleniyor...
Yükleniyor ...

Portmantoda Olağan Dedikodular

Portmantoda Olağan Dedikodular

 Dört bölümlük “Söylenen Şeyler” yazı serisinin ikinci bölümde evin portmantosunda yolları kesişen eşyaların dedikodusuna kulak misafiri oluyoruz…

Bir Sanatçının Başarısı

Bir Sanatçının Başarısı

19. yüzyılın en özgün manzara ressamlarından Fransız sanatçı Félix Ziem’i ağırlıyoruz. Sergi, öncelikli olarak 19. yüzyıl resmine damgasını vurmuş bir sanatçı olan ve çoğunlukla deniz ve kentin iç içe geçtiği İstanbul’u ve Venedik’i konu alan resimleriyle bilinen Ziem’i, tüm yönleriyle tanıtmayı amaçlıyor. Blogumuz üzerinden de sanatçıyı ve sergideki eserleri incelemeye devam ediyoruz. 

Doğu’ya Yolculuk

Doğu’ya Yolculuk

10 Kasım 2016 – 29 Ocak 2017 tarihleri arasında 19. yüzyılın en özgün manzara ressamlarından Fransız sanatçı Félix Ziem’i ağırlıyoruz.