Geçmişten Geleceğe Yansımalar: Hologram

Pera Çocuk
7-12 Yaş

  • 19 Temmuz 2023 / 13.30
  • 20 Temmuz 2023 / 10.30

Isabel Muñoz: Yeni Bir Hikâye sergisini gezerek, insanlık tarihinin geçmişine bir yolculuk yapan çocuklar, o dönemin üretimleri olan taş heykeller hakkında bilgi ediniyor. Ardından müzeciliğin tarihçesi ve bilinmeyen gizemli yanlarının izini sürerek eser sergileme yöntemlerinin günümüze kadar ne şekillerde geldiği hakkında bilgi edinen çocuklar yeni nesil teknolojiler aracılığıyla sergideki fotoğraflardan ilhamla kendi hologramlarını oluşturuyor.

Malzeme: Hologramı kendi cihazı ile deneyimlemek isteyen katılımcıların, atölye çalışmasında kullanılmak üzere yanlarında tablet (ya da akıllı telefon) getirmeleri tavsiye edilir. Cihaz getirmeyecek olanlar da atölyeye katılarak, atölyede ortak bir cihazdan süreci deneyimleyebilecektir.)

Atölye yürütücüsü: Studio Cultia - İdil Bilgin, Gamze Çevik
Kontenjan: 10 kişi
Süre: 90 dakika
Atölye Başına Katılım Bedeli: 300 TL

Etkinlik Pera Müzesi’nde (yüz yüze) gerçekleşecektir.

Detaylı bilgi: ogrenme@peramuzesi.org.tr

yükleniyor.. Yükleniyor...
yükleniyor... Yükleniyor...
yükleniyor.... Yükleniyor...
Yükleniyor ...

Marcel Duchamp’ın Bisiklet Tekerleği

Marcel Duchamp’ın Bisiklet Tekerleği

1998 yılında Ben Jakober ve Yannick Vu, Marcel Duchamp’ın Roue de Bicyclette adlı eserinin bir yeniden-yapımını gerçekleştirdiler. Duchamp’ın ilk “ready-made” eseri olarak kabul edilen Roue de Bicyclette, bisiklet tekerleği ve mutfak taburesinin, amacı olmayan bir makineye dönüştürülmesi. 

Leonardo’nun Atı

Leonardo’nun Atı

Leonardo da Vinci, 1493’te, tam 500 yıl önce, Milano Dükü Ludovico il Moro’nun 12 yıl önce babasının anısına sipariş ettiği atlı anıtın (doğal büyüklüğün 4 katı boyda) dökümü için hazırlıkları bitirmek üzereydi.

Diego Rivera’nın Yaşamı

Diego Rivera’nın Yaşamı

Diego Rivera, 1886’da Guanajuato’da doğdu. San Carlos Güzel Sanatlar Akademisi’ndeki öğreniminden sonra, henüz 19 yaşındayken devlet bursuyla Avrupa’ya gitti. 12 yıl boyunca Madrid ve Paris’te kübist çevrelerde yaşadı ve resim yaptı.