Geçmişten Geleceğe Yansımalar: Hologram

Pera Çocuk
7-12 Yaş

  • 16 Eylül 2023 / 10.30

Isabel Muñoz: Yeni Bir Hikâye sergisini gezerek insanlık tarihinin geçmişine yolculuk yapan çocuklar, dönemin taş heykelleri hakkında bilgi ediniyor. Ardından müzeciliğin tarihçesi ve bilinmeyen gizemli yanlarının izini sürerek eser sergileme yöntemlerinin günümüze kadar ne şekillerde geldiği hakkında bilgi edinen çocuklar, yeni nesil teknolojiler aracılığıyla sergideki fotoğraflardan ilhamla kendi hologramlarını oluşturuyor.

Not: Hologramı kendi cihazı ile deneyimlemek isteyen katılımcıların, atölye çalışmasında kullanılmak üzere yanlarında tablet (ya da akıllı telefon) getirmeleri tavsiye edilir. Cihaz getirmeyecek olanlar ortak bir cihazdan süreci deneyimleyebilecektir.) 

Atölye Yürütücüsü: Studio Cultia - İdil Bilgin
Kontenjan: 10 kişi
Süre: 90 dakika
Atölye Başına Katılım Bedeli: 300 TL

Etkinlik Pera Müzesi’nde (yüz yüze) gerçekleşecektir.
Detaylı bilgi:
ogrenme@peramuzesi.org.tr

yükleniyor.. Yükleniyor...
yükleniyor... Yükleniyor...
yükleniyor.... Yükleniyor...
Yükleniyor ...

Bir Sanatçının Başarısı

Bir Sanatçının Başarısı

19. yüzyılın en özgün manzara ressamlarından Fransız sanatçı Félix Ziem’i ağırlıyoruz. Sergi, öncelikli olarak 19. yüzyıl resmine damgasını vurmuş bir sanatçı olan ve çoğunlukla deniz ve kentin iç içe geçtiği İstanbul’u ve Venedik’i konu alan resimleriyle bilinen Ziem’i, tüm yönleriyle tanıtmayı amaçlıyor. Blogumuz üzerinden de sanatçıyı ve sergideki eserleri incelemeye devam ediyoruz. 

Doğu’ya Yolculuk

Doğu’ya Yolculuk

10 Kasım 2016 – 29 Ocak 2017 tarihleri arasında 19. yüzyılın en özgün manzara ressamlarından Fransız sanatçı Félix Ziem’i ağırlıyoruz.

Félix Ziem (1821-1911) Göçebe, sınıflandırılamaz ve ayrıksı bir sanatçı

Félix Ziem (1821-1911) Göçebe, sınıflandırılamaz ve ayrıksı bir sanatçı

Pera Müzesi 10 Kasım 2016 – 29 Ocak 2017 tarihleri arasında 19. yüzyılın en özgün manzara ressamlarından Fransız sanatçı Félix Ziem’i ağırlıyor. Ziem Müzesi ve Martigues Belediyesi işbirliğiyle gerçekleşen serginin küratörlüğünü Lucienne Del’Furia ve Frédéric Hitzel üstleniyor.