Geçmişten Geleceğe Yansımalar: Hologram

Pera Çocuk
7-12 Yaş

  • 16 Eylül 2023 / 10.30

Isabel Muñoz: Yeni Bir Hikâye sergisini gezerek insanlık tarihinin geçmişine yolculuk yapan çocuklar, dönemin taş heykelleri hakkında bilgi ediniyor. Ardından müzeciliğin tarihçesi ve bilinmeyen gizemli yanlarının izini sürerek eser sergileme yöntemlerinin günümüze kadar ne şekillerde geldiği hakkında bilgi edinen çocuklar, yeni nesil teknolojiler aracılığıyla sergideki fotoğraflardan ilhamla kendi hologramlarını oluşturuyor.

Not: Hologramı kendi cihazı ile deneyimlemek isteyen katılımcıların, atölye çalışmasında kullanılmak üzere yanlarında tablet (ya da akıllı telefon) getirmeleri tavsiye edilir. Cihaz getirmeyecek olanlar ortak bir cihazdan süreci deneyimleyebilecektir.) 

Atölye Yürütücüsü: Studio Cultia - İdil Bilgin
Kontenjan: 10 kişi
Süre: 90 dakika
Atölye Başına Katılım Bedeli: 300 TL

Etkinlik Pera Müzesi’nde (yüz yüze) gerçekleşecektir.
Detaylı bilgi:
ogrenme@peramuzesi.org.tr

yükleniyor.. Yükleniyor...
yükleniyor... Yükleniyor...
yükleniyor.... Yükleniyor...
Yükleniyor ...

Zamane Öyküleri: Felis <br> Hande Ortaç

Zamane Öyküleri: Felis
Hande Ortaç

Zamane İstanbulları sergisinden ilham alan öykü serisi Zamane Öyküleri, Hande Ortaç’ın öyküsü “Felis” ile devam ediyor! Bu seri, yazarların sergide yer alan fotoğraflardan esinle kaleme aldığı kısa öyküleri bir araya getiriyor.

Paula Rego İstanbul’da!

Paula Rego İstanbul’da!

Biz, yani ben ve okul arkadaşlarımdan bazıları, Paula Rego’yu biliyorduk. İtiraf etmeliyim, ben Rego’nun nereli olduğunu bilmiyordum, Portekiz’in Avrupa’nın neresinde yer aldığını da.

Akışkan Rego

Akışkan Rego

Her ne kadar Rego, geç de olsa, çağının öncü feministlerinden biri olarak kabul edilmişse de, cinsel akışkanlığı ele alışıyla ilgili çok az şey yazılmıştır. Hatta çizim ve resimlerindeki sado-mazoşist akım, partiarka ile sömürülen kadın arasındaki klasik çatışmanın bir okuması olarak anlaşılmıştır. Türkiye ve Almanya’daki ilk müze sergileri, Rego’nun toplumsal cinsiyet ve kimlik hakkında sanıldığının çok ötesinde akışkan bir anlayışa sahip olduğunu gösteriyor.