Öğretmenler
Gelecek Hatıraları sergisini çevrimiçi rehberli tur ile üç boyutlu olarak gezen öğretmenler, sergideki eserler hakkında bilgi ediniyor. Öğretmenler, belli bir yer ve zamanı hatırlatan veya koleksiyonu yapılan nesnelerin kültürel ve sembolik değeri üzerine düşünüyor, kişisel yolculuklarla bölgenin hafızasını birbirine ören eserlerin anlattıkları hikâyelere kulak veriyor. Katılımcılar öğrencilerine sergiyi verimli şekilde gezdirebilme yolları ve farklı yaş gruplarına yönelik etkinlikler keşfetme imkanı yakalıyor.
Süre: 40 dakika
İlişkili Sergi: Gelecek Hatıraları
Zoom Meeting uygulaması üzerinden gerçekleşecek etkinlik ücretsizdir.
En az 10 en fazla 80 kişilik gruplar halinde rezervasyon yapılması gerekmektedir, bireysel rezervasyon kabul edilmemektedir.
Detaylı bilgi ve rezervasyon için: ogrenme@peramuzesi.org.tr
E-bültene kaydolmak için tıklayınız.
Nam June Paik video sanatının öncülerinden biriydi (1932- 2006). Warhol ile Nameth’in, rock, film ve performansı birleştiren saykodelik happening’lerle deneysel çalışmalar yaptığı sıralarda video sanatının öncüleri Nam June Paik, Stephen Beck, Eric Siegel ve Steina Vasulka’nın aynı konularda deneyler yapmış olması ilginçtir.
Çiftdüşün Çiftgörü sergimiz George Orwell’ın 1984 romanında kullandığı “Çiftdüşün” kavramına bir göndermeyle isim buldu ve aralarında Tracey Emin, Marcel Dzama, Anselm Kiefer, Bruce Nauman, Raymond Pettibon ve Thomas Ruff gibi isimlerin yanı sıra Türk sanatçıların da yer aldığı seçki, çoğulcu düşünmenin izini sanat eserleri üzerinden sürdü.
Salı - Cumartesi 10.00 - 19.00
Cuma 10.00 - 22.00
Pazar 12.00 - 18.00
Müze Pazartesi
günü kapalıdır.
Çarşamba günleri öğrenciler müzeyi
ücretsiz ziyaret edebilir.
Tam: 100 TL
İndirimli: 50 TL
Grup: 80 TL (toplu 10 bilet ve üstü)