Bu atölyede sanatçı Kıymet Daştan’ın Kristal Berraklığı sergisindeki günümüzde gitgide kullanımı azalan optik diskleri eriterek kristalimsi şekiller yaratma denemeleriyle başlayan “Unutma(ma)ktan Korkuyorum” projesinden ilhamla, evde kullanılmayan malzemelerle yaratıcı çalışmalar yapıyoruz. Seçtiğimiz atık malzemelerin geometrik şekilleri bize yeni tasarımımız için fikir veriyor. Her malzemeyi birer yapboz parçası olarak hayal edip, deneye yanıla hayal ettiğimiz tasarımı oluşturuyor ve el becerilerimizi geliştiriyoruz.
İlişkili Sergi: Kristal Berraklığı
Malzemeler
Çeşitli atık malzemeler (Pet şişe, karton içecek kutusu, şampuan veya krem kutusu, kağıt havlu veya tuvalet kağıdı rulosu, düğme, kırık oyuncak parçaları, pipet vb.)
Sıvı yapıştırıcı
Bant
Makas
Fırça
Çeşitli boyalar (Akrilik boya, parmak boyası, sulu boya, keçeli kalem, pastel boya vb.)
Eğitmen: Ceyda Yakacık
Yaş Grubu: 4-6
Kontenjan: 10 kişi
Süre: 40 dakika
Atölye Başına Katılım Bedeli: 80 TL
4-6 yaş grubuna yönelik çevrimiçi atölyelere katılımcıların bir yetişkin ile katılması rica olunur.
Atölyede kullanılacak malzemeler katılımcının kendisi tarafından temin edilecektir.
Katılımcılara e-posta aracılığıyla katılımcı belgesi gönderilecektir. Zoom Meeting uygulaması üzerinden gerçekleşecek etkinlikte, rehber eşliğinde yapılan 3 boyutlu çevrimiçi sergi turundan sonra, sergiye yönelik atölye çalışması yapılacaktır.
PERAkart AİLE ile %50 indirimli!
Detaylı bilgi: ogrenme@peramuzesi.org.tr
Pera Müzesi 10 Kasım 2016 – 29 Ocak 2017 tarihleri arasında 19. yüzyılın en özgün manzara ressamlarından Fransız sanatçı Félix Ziem’i ağırlıyor. Ziem Müzesi ve Martigues Belediyesi işbirliğiyle gerçekleşen serginin küratörlüğünü Lucienne Del’Furia ve Frédéric Hitzel üstleniyor.
Salı - Cumartesi 10.00 - 19.00
Cuma 10.00 - 22.00
Pazar 12.00 - 18.00
Müze Pazartesi
günü kapalıdır.
Çarşamba günleri öğrenciler müzeyi
ücretsiz ziyaret edebilir.
Tam: 100 TL
İndirimli: 50 TL
Grup: 80 TL (toplu 10 bilet ve üstü)