Gölgenin Ardı: Arkeolojik Alan Tasarımım

Pera Çocuk
7-12 Yaş

  • 8 Ağustos 2023 / 10.30
  • 12 Ağustos 2023 / 10.30

Sergiyi üç boyutlu ortamda çevrimiçi olarak gezerek Isabel Muñoz’un fotoğrafladığı arkeolojik alanları inceleyen çocuklar, keşfettikleri figür ve şekillerle iki boyutlu hayali arkeolojik alanlarını yaratıyor. Ardından daire formunda üç boyutlu geçirgen bir katman tasarlayan çocuklar bu katmana ışık tutarak resimledikleri alanın farklı kısımlarını aydınlatıyor.

Malzemeler 
Suluboya
Suluboya kâğıdı Işık kaynağı (el feneri ya da cep telefonu)
Karton
Kalem (karton katmanı döndürmek için)
Makas
Yapıştırıcı ya da bant

Atölye Yürütücüsü: İpek Kay
Kontenjan: 10 kişi
Süre: 75 dakika
Atölye Başına Katılım Bedeli: 150 TL

Etkinlik Zoom Meeting uygulaması üzerinden, çevrimiçi olarak gerçekleşecektir. Atölyede kullanılacak malzemeler katılımcının kendisi tarafından temin edilecektir.

Detaylı bilgi: ogrenme@peramuzesi.org.tr

yükleniyor.. Yükleniyor...
yükleniyor... Yükleniyor...
yükleniyor.... Yükleniyor...
Yükleniyor ...

Kimliğin Parçaları

Kimliğin Parçaları

1972 yılında Bosna-Hersek’teki ilk Güzel Sanatlar Akademisi olarak kurulan Saraybosna Güzel Sanatlar Akademisi kuruluşundan bu yana Saraybosna çağdaş sanatının en önemli temsilcilerinden biri oldu. 

Mostar’ın 8 Sorununa 8 GIF

Mostar’ın 8 Sorununa 8 GIF

Pera Müzesi Blog, N’olmuş? işbirliğiyle yeni bir yazı dizisine başlıyor. “Bilindik N’olmuş? sorusunu her gün yeniden soruyor, karşımıza çıkan sayısız beklenmedik cevabı sizlerle paylaşıyoruz.

Bir Eşya Toplantısının Gayrı Resmi Tutanağı

Bir Eşya Toplantısının Gayrı Resmi Tutanağı

Grayson Perry bu çömlekte cansız nesnelerin, özellikle de alışveriş merkezlerinden satın aldığımız nesnelerin, kanepelerin, meyve suyu sıkacaklarının ve pahalı temizlik araçlarının dile gelip, hakkımızda tam olarak ne düşündüklerini bize söylediklerini hayal ediyor.