Güç Çiçeği Atölyesi

Pera Yetişkin

  • 28 Temmuz 2023 / 19.00
  • 4 Ağustos 2023 / 19.00

Isabel Muñoz: Yeni Bir Hikâye sergisini rehberli tur ile gezerek kadim insanlık tarihinin geçmişinden günümüze uzanan buluntularının etkileyici fotoğraflarını inceleyen katılımcılar, atölyede sosyal farkındalık içeren bir yolculuğa davet ediliyor. Tarih öncesinden günümüze, farklı medeniyetlerin katkısıyla şekillenen kültür ve bir arada yaşam konusunda düşünme fırsatı bulan katılımcılar, bu atölye için hazırlanan “güç çiçeği” şablonları üzerinde toplumsal kimlik, güç, ayrıcalık ve baskının deneyimlenme biçimleri konusunda düşünmeye davet ediliyor. Atölyede, kimliklerin çeşitli temel unsurlarını ve bunların güçle olan ilişkisini görselleştirmek için çiçek şablonları ile renkli kalemler kullanılıyor.

Etkinlik dili Türkçedir. Farsça ve Arapça çeviri yapılacaktır.

Atölye yürütücüsü: İKGV - İris Bilen
Kontenjan: 5 kadın
 Süre: 90 dakika

Etkinlik ücretsizdir. Rezervasyon gereklidir.
Etkinlik Pera Müzesi’nde (yüz yüze) gerçekleşecektir. Detaylı bilgi: ogrenme@peramuzesi.org.tr

İKGV hakkında

İnsan Kaynağını Geliştirme Vakfı (İKGV), insani gelişmeye katkıda bulunmak amacıyla sağlık, eğitim ve istihdamla ilgili alanlarda çalışmalar yapan bir sivil toplum kuruluşudur. Kurulduğu 1988 yılından bu yana hassas grupları önceleyen İKGV, çalışmalarını üreme ve cinsel sağlığın desteklenmesi, insan ticareti ile mücadele ve uluslararası ve geçici koruma alanlarında yoğunlaştırmıştır.

İş birliğiyle

Kontenjanımız dolmuştur, ilginize teşekkür ederiz.

yükleniyor ... Yükleniyor...
yükleniyor ... Yükleniyor...
yükleniyor ... Yükleniyor...
Yükleniyor ...

Venedik Ressamı

Venedik Ressamı

Pera Müzesi 10 Kasım 2016 – 29 Ocak 2017 tarihleri arasında 19. yüzyılın en özgün manzara ressamlarından Fransız sanatçı Félix Ziem’i ağırlıyor. 

Marcel Duchamp’ın Bisiklet Tekerleği

Marcel Duchamp’ın Bisiklet Tekerleği

1998 yılında Ben Jakober ve Yannick Vu, Marcel Duchamp’ın Roue de Bicyclette adlı eserinin bir yeniden-yapımını gerçekleştirdiler. Duchamp’ın ilk “ready-made” eseri olarak kabul edilen Roue de Bicyclette, bisiklet tekerleği ve mutfak taburesinin, amacı olmayan bir makineye dönüştürülmesi. 

Leonardo’nun Atı

Leonardo’nun Atı

Leonardo da Vinci, 1493’te, tam 500 yıl önce, Milano Dükü Ludovico il Moro’nun 12 yıl önce babasının anısına sipariş ettiği atlı anıtın (doğal büyüklüğün 4 katı boyda) dökümü için hazırlıkları bitirmek üzereydi.