İllüstrasyon ile Yapboz Tasarımı

Pera Çocuk
7-12 Yaş

  • 1 Ağustos 2023 / 10.30

Isabel Muñoz: Yeni Bir Hikâye sergisinden yola çıkan bu atölyede katılımcılar, sergiden seçilen kimi görsellerden ilhamla illüstratif yaklaşımlarını oluşturuyor ve yaptıkları çizimden bir yapboz tasarlıyor. Çocuklar, arkeologların tarihi eser parçalarını bir yapboz gibi bir araya getirdikleri restorasyon yönteminde olduğu gibi kendi illüstratif çizimlerinin parçalarını bir araya getirme imkânı yakalarken illüstrasyonun keyifli dünyasına adım atıyor. 

Malzemeler 
Yapboz şablonu (Çıktısı alınmalıdır.)
Kuru kalem
Karton
Makas

Atölye Yürütücüsü: Eda Çağıl Çağlarırmak
Kontenjan: 10 kişi
Süre: 75 dakika
Atölye Başına Katılım Bedeli: 150 TL

Etkinlik Zoom Meeting uygulaması üzerinden, çevrimiçi olarak gerçekleşecektir. Atölyede kullanılacak malzemeler katılımcının kendisi tarafından temin edilecektir.

Detaylı bilgi: ogrenme@peramuzesi.org.tr

yükleniyor.. Yükleniyor...
yükleniyor... Yükleniyor...
yükleniyor.... Yükleniyor...
Yükleniyor ...

Jean-Michel Basquiat Bana Bak!

Jean-Michel Basquiat Bana Bak!

New York sokaklarında hicivli graffitilerinin belirlemeye başladığı 1977’den 1988’deki zamansız ölümüne kadar Jean-Michel Basquiat neo-ekspresyonizm çizgisinde son derece etkili yapıtlar üretti. Bütün çalışmalarında olduğu gibi, şematik fırça darbeleriyle yapılmış bu kara maske de sanat, edebiyat, popüler kültür ve Karayip geleneğine birçok gönderme barındırıyor.

Kimliğe İlişkin Uzlaşımlar

Kimliğe İlişkin Uzlaşımlar

Portreler, kaçınılmaz olarak toplumsal tanınmaya ve ideolojik değişikliklere tabidir. Bu alanda yer alan eserler, toplumsal cinsiyet ve ırka ilişkin kültürel uzlaşımların yanı sıra film yıldızlarının imajlarında işleyişte olan estetik stratejileri sorguluyor. 

Pera Öğrenme’yle #KendinGez Bana Bak!’tan Beş Eser

Pera Öğrenme’yle #KendinGez Bana Bak!’tan Beş Eser

Bana Bak! “la Caixa” Çağdaş Sanat Koleksiyonu’ndan Portreler ve Diğer Kurmacalar sergimizi gezerken çocuklarınıza rehberlik etmek ister misiniz? Sergimizden beş farklı eseri ele aldığımız bu yazımızda, rehberlerimizin çocuklara sergimizi anlatırken nasıl bir yol izlediğini göreceksiniz.