Mağara Duvarı Çizimleri

Pera Çocuk
4-6 Yaş

  • 5 Ağustos 2023 / 10.30
  • 25 Temmuz 2023 / 10.30

Isabel Muñoz: Yeni Bir Hikâye sergisini gezerek, binlerce yıl öncesinde yapılmış kabartma ve heykellere fotoğraf sanatının merceğinden bakma fırsatı bulan çocuklar, geçmiş dönemlerin sanatına doğru bir yolculuk yapıyor. On binlerce yıl öncesinden günümüze ulaşmış, vahşi hayvan tasvirleri, av sahneleri, geometrik şekillerle dolu semboller ve el izleri içeren mağara sanatından yola çıktığımız atölyede, kağıtlarına mağara duvarını andıran bir görünüm veren çocuklar, bu minyatür duvarı diledikleri semboller ve izlerle donatıyor.

Süre: 90 dakika
Kapasite: 15 kişi
Atölye Başına Katılım Bedeli: 200 TL

Etkinlik Pera Müzesi’nde (yüz yüze) gerçekleşecektir.

Detaylı bilgi: ogrenme@peramuzesi.org.tr

yükleniyor.. Yükleniyor...
yükleniyor... Yükleniyor...
yükleniyor.... Yükleniyor...
Yükleniyor ...

Hem Çok Eskilere Ait Hem de Fazlasıyla Çağdaş  <br> Tatiana Trouvé

Hem Çok Eskilere Ait Hem de Fazlasıyla Çağdaş
Tatiana Trouvé

Pera Müzesi, İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) işbirliğiyle, 16 Eylül – 12 Kasım 2017 tarihleri arasında 15. İstanbul Bienali’ne ev sahipliği yapıyor. Müzede 17 sanatçının eserleri yer alıyor. Bienal boyunca bu sanatçıları ve eserlerini blogumuzda ele alıyoruz!

Horror Vacui ya da Boşluk Korkusu<br> Alejandro Almanza Pereda

Horror Vacui ya da Boşluk Korkusu
Alejandro Almanza Pereda

Pera Müzesi, İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) işbirliğiyle, 16 Eylül – 12 Kasım 2017 tarihleri arasında 15. İstanbul Bienali’ne ev sahipliği yapıyor. Müzede 17 sanatçının eserleri yer alıyor. 

Irk ve Irka İlişkin Mefhumlar  <br> Fred Wilson

Irk ve Irka İlişkin Mefhumlar
Fred Wilson

Pera Müzesi, İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) işbirliğiyle, 16 Eylül – 12 Kasım 2017 tarihleri arasında 15. İstanbul Bienali’ne ev sahipliği yapıyor.