Okul Grupları
Lise
Lise öğrencileriyle, rehber eşliğinde deneyimleme fırsatı bulacağımız Minyatür 2.0 sergisi kapsamında; minyatürü tarihsel, toplumsal ve estetik olguları da içeren ve geçmişle geleceği buluşturan bir sanat formu olarak yeniden düşünme fırsatı buluyoruz. Öğrencilerle birlikte bu sergide; minyatürü kendi mirasının çok ötesine taşıyarak video, fotoğraf ve yerleştirme gibi yöntemlerle günümüze taşıyan sanatçıların birbirinden ilginç yapıtlarını inceliyoruz.
Hafta İçi Çevrimiçi Öğrenme Programı
Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma
10:00-10:30
10:45-11:15
11:30-12:00
Çevrimiçi Öğrenme Programları lise öğrencileri için bedelsizdir. En az 10 en fazla 60 kişilik grupların oluşması ve rezervasyon gereklidir.Rezervasyonun onaylanmasının ardından atölye linki sadece kayıtta kullanılan e-posta adresine iletilmektedir.
İlişkili Sergi: Minyatür 2.0, Güncel Sanatta Minyatür
Geleceği hatırlamaya çalışıyorsun. Tarihi bir saraydaki çini panoya resmedilen kuş duvarda yerini almış. Bir kilise ve caminin çinileri tuvallere boyanmış. Yüzlerce yıllık bir seramik tabağın deseni kadife bir perdede karşına çıkıyor. Eski bir vazonun kırık çiçekleri artık birer heykel. Yeşil bir bitki yapraklarını gündüz açıp gece kapatıyor.
Salı - Cumartesi 10.00 - 19.00
Cuma 10.00 - 22.00
Pazar 12.00 - 18.00
Müze Pazartesi
günü kapalıdır.
Çarşamba günleri öğrenciler müzeyi
ücretsiz ziyaret edebilir.
Tam: 100 TL
İndirimli: 50 TL
Grup: 80 TL (toplu 10 bilet ve üstü)