Kontenjanımız dolmuştur, ilginize teşekkür ederiz" /> Pera Müzesi

Renkli Adımlar

Pera Çocuk
7-8 Yaş

  • 24 Nisan 2021 / 10.30
  • 25 Nisan 2021 / 10.30

Kontenjanımız dolmuştur, ilginize teşekkür ederiz.

Pera Müzesi Öğrenme Programları ve Çağdaş Drama Derneği iş birliğiyle, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı çevrimiçi yaratıcı drama atölyeleriyle kutluyoruz. Etel Adnan’ın resmettiği manzaraların içinde olduğumuzu düşünerek, pastel renklerle kurgulanmış bu doğanın gizemlerini keşfetmeye ne dersiniz? Bu büyülü yolculukta yaratıcı drama yöntemiyle renkler ve şekillerle hayalimizdeki doğayı deneyimliyoruz. Hadi sen de bu gizemli yolculuğa katıl!

İlişkili Sergi: Etel Adnan, İmkansız Eve Dönüş

Eğitmen: Çağdaş Drama Derneği Gönüllüleri

Kontenjan: 20 kişi
Süre: 60 dakika 

Malzemeler
A4 kağıdı (5 adet)
Kalem
Pastel boyalar 

Etkinlik ücretsizdir, rezervasyon gereklidir.
Atölyede kullanılacak malzemeler katılımcının kendisi tarafından temin edilecektir.
Katılımcılara e-posta aracılığıyla katılımcı belgesi gönderilecektir. Zoom Meeting uygulaması üzerinden gerçekleşecek etkinlikte, rehber eşliğinde yapılan 3 boyutlu çevrimiçi sergi turundan sonra, sergiye yönelik atölye çalışması yapılacaktır.

Detaylı bilgi: ogrenme@peramuzesi.org.triş birliğiyle

Kontenjanımız dolmuştur, ilginize teşekkür ederiz.

yükleniyor.. Yükleniyor...
yükleniyor... Yükleniyor...
yükleniyor.... Yükleniyor...
Yükleniyor ...

Mangala Oyunu

Mangala Oyunu

Doğu’ya özgü giysileri içindeki bu üç figür, egzotik bir manzara önünde nargile içip mangala oynarken görülüyor. 1739 tarihli kraliyet koleksiyonları envanterleri, bu grubun üyelerini sarayın haremağası Matthias ve iki odalık olarak tanımlıyor.

Padişahın Emriyle

Padişahın Emriyle

Resimde Żmurko bir harem odasının egzotik imgesini, parlayan kumaşlar, saçılmış mücevherlerle birlikte sunuyor, burayı “padişahın emriyle” öldürülmüş bir odalığın heykeli andıran güzel bedeni için bir dekor olarak kullanıyor. 

Varna Savaşı

Varna Savaşı

Stani̇sław Chlebowski 1864-1876 yılları arasında İstanbul’da Sultan Abdülaziz’in saray ressamı olarak çalıştı. Abdülaziz de sanatsal yeteneğe sahipti ve Chlebowski’nin yaratıcı sürecine aktif olarak katıldı.