Renkli Kumaşlarla Dokuma

Pera Çocuk
7-12 Yaş

  • 28 Ocak 2021 / 13.00
  • 2 Şubat 2021 / 13.00
  • 9 Şubat 2021 / 13.00
  • 13 Şubat 2021 / 13.00

Kendi kumaşını dokumayı hiç düşündün mü? Bu hiç de zor değil. Dokuma tekniği ile sadece ip ve birkaç basit malzeme kullanarak kumaş tasarımları yapıyoruz. Kristal Berraklığı sergisinde yer alan Adrien Vescovi, Güneş Terkol, Paul Maheke ve Ilana Halperin gibi farklı sanatçıların eserlerine hayat veren malzeme kumaştan ilham aldığımız bu atölyede önce dokuma tezgahı hazırlıyor, ardından birbirinden renkli kumaşlar dokuyoruz. Dokuma tekniğini sanatsal bir ifade aracı olarak kullanmayı deneyimliyoruz.

İlişkili Sergi: Kristal Berraklığı

Malzemeler
25x20 cm boyutlarında dayanıklı koli kartonu
Cetvel
Kalem
Makas
Bant
Rengarenk ipler (Yün ip veya farklı kalın ipler)
Dokuma iğnesi (Ucu kalın olmayan geniş delikli veya minik bir çubuk, tel toka)
Plastik tarak veya çatal

Eğitmen: Ceyda Yakacık
Yaş Grubu: 7-12
Kontenjan: 20 kişi
Süre: 1 saat

Atölye Başına Katılım Bedeli: 80 TL 

Katılımcılara e-posta aracılığıyla katılımcı belgesi gönderilecektir. Zoom Meeting uygulaması üzerinden gerçekleşecek etkinlikte, rehber eşliğinde yapılan 3 boyutlu çevrimiçi sergi turundan sonra, sergiye yönelik atölye çalışması yapılacaktır.

Katılımcıları görmek ve kişiye özgü yönergeler verebilmek amacıyla kameranızın ve mikrofonunuzun açık olması gerekmektedir. Atölyede kullanılacak malzemeler katılımcının kendisi tarafından temin edilecektir. Kayıt olan her katılımcı bunu kabul etmiş sayılır.

PERAkart AİLE ile %50 indirimli!
Detaylı bilgi: ogrenme@peramuzesi.org.tr

yükleniyor.. Yükleniyor...
yükleniyor... Yükleniyor...
yükleniyor.... Yükleniyor...
Yükleniyor ...

Bir Fotoğrafçı Biyografisi Pascal Sebah

Bir Fotoğrafçı Biyografisi Pascal Sebah

1857’de Beyoğlu Postacılar Caddesi’nde “El Chark Societe Photograhic” adlı bir stüdyo açan levanten kökenli Pascal Sébah, 1860 yılında fotoğraf tekniğini iyi bilen ve bu alanda Paris’te çalışmalar yapmış A. Laroche adında bir Fransızla birlikte çalışmalarını sürdürmek üzere Rus Elçiliği’nin bitişiğindeki stüdyosuna taşınır...

#MisafirYazılar Veri Girişi: Sevgi ve Korku Üzerine

#MisafirYazılar Veri Girişi: Sevgi ve Korku Üzerine

Bilgisayarları beni kızdıran, güldüren dostlarım gibi görüyorum. Bu yüzden Behar’ın koca bir salonda dans ederek temizlik yapan robotlarını görünce, hem ıssız bir odada yalnız kaldıklarını görüp üzüldüm, hem de neşeyle dans etmelerinden keyiflerinin yerine olduğunu hissedip sevindim.

Gece Yarısı Hikâyeleri: COGITO <br> Tevfik Uyar

Gece Yarısı Hikâyeleri: COGITO
Tevfik Uyar

Duruşma salonunun büyük bir mekan olacağını hayal etmişti. Hiç de öyle değildi. Kendi evinin salonu kadar bir yerin bir tarafını biraz yükseltip, üzerine yüksek bir kürsü yerleştirmişlerdi.