Saklı Figürler: Bak, Buradayım!

Pera Çocuk
7-12 Yaş

  • 10 Ağustos 2023 / 10.30

Sergiyi üç boyutlu ortamda çevrimiçi olarak gezen çocuklar, Isabel Muñoz’un fotoğraflarında figürleri nasıl görünür kıldığını, ışık ve gölgeyi nasıl kullandığını keşfediyor. Ardından çocuklar sergideki figürlerden en çok ilgilerini çekenlerin, gün yüzüne çıkarılmadan önce toprak altında nasıl saklı kalmış olabileceğini hayal ederek resmediyor ve bakışlarını şekillendirecek üç boyutlu bir nesne tasarlıyor. Bu “bakma nesnesi” ile resimlerin içinde saklanan figürleri görünür kılan çocuklar, bir anlatının birden çok yanının olabileceğini renkli bir şekilde deneyimliyor. 

Malzemeler
A4 kağıt
Renkli karton
Renkli asetat (ya da renkli şeffaf dosya)
Keçeli kalem
Makas
Yapıştırıcı (ya da bant)

Atölye Yürütücüsü: İpek Kay
Kontenjan: 10 kişi
Süre: 75 dakika
Atölye Başına Katılım Bedeli: 150 TL

Etkinlik Zoom Meeting uygulaması üzerinden, çevrimiçi olarak gerçekleşecektir. Atölyede kullanılacak malzemeler katılımcının kendisi tarafından temin edilecektir.

Detaylı bilgi: ogrenme@peramuzesi.org.tr

yükleniyor.. Yükleniyor...
yükleniyor... Yükleniyor...
yükleniyor.... Yükleniyor...
Yükleniyor ...

“Sönüp gitmektense yanıp kül olmak daha iyidir”

“Sönüp gitmektense yanıp kül olmak daha iyidir”

1962’de fluxus hareketinin önde gelen üyelerinden Philip Corner, Piano Activities (Piyano Etkinlikleri) başlıklı bir performans sırasında yaptıklarıyla ciddi müzik çevrelerinde büyük olay yaratmıştı.

Andy Warhol’un Deneme Çekimleri

Andy Warhol’un Deneme Çekimleri

1963 ile 1966 yılları arasında Andy Warhol, New York sanat çevresinden çeşitli kişilerin film portreleri üzerinde çalıştı. 

Aşk ve Müzikte Ölümüne Sadakat

Aşk ve Müzikte Ölümüne Sadakat

Bu Bir Aşk Şarkısı Değil sergisi proje yöneticileri Fatma Çolakoğlu ve Ulya Soley, Nick Hornby’nin edebiyat ve müziğin yollarını kesiştiren etkileyici hikâyesi Ölümüne Sadakat’i anlatıyor!