Toprak Anadan Palete: Tempera Boya

Pera Çocuk
7-12 Yaş

  • 20 Temmuz 2023 / 13.30

Isabel Muñoz: Yeni Bir Hikâye sergisindeki eserleri rehber eşliğinde gezen çocuklar, atölyede masal anlatımı yöntemiyle bir zaman tüneline giriyor ve boya üretiminin tarihçesini öğreniyor. Ardından yağlı boya öncesi dönemde, eski insanların yaptığına benzer şekilde, bitki ve baharat tozu gibi doğal malzemelerle kendi boyalarını üreten ve sergide karşılarına çıkan belli başlı motifleri çizen çocuklar, bunları ürettikleri boyalarla renklendiriyor.

Atölye yürütücüsü: Studio Cultia - İdil Bilgin, Gamze Çevik
Kontenjan: 12 kişi
Süre: 90 dakika
Atölye Başına Katılım Bedeli: 300 TL

Etkinlik Pera Müzesi’nde (yüz yüze) gerçekleşecektir.

Detaylı bilgi: ogrenme@peramuzesi.org.tr

yükleniyor.. Yükleniyor...
yükleniyor... Yükleniyor...
yükleniyor.... Yükleniyor...
Yükleniyor ...

Kapriçyolar

Kapriçyolar

1729 tarihli Akademi Sözlüğü’nde kapris şöyle tanımlanıyordu: “düşünceden (niyetten) yola çıkarak oluşturulmuş, genellikle olağan ve yaygın kurallara uymayan yargı. 

Narın Rengi, Bereketi, Kaderi: Sergey Parajanov

Narın Rengi, Bereketi, Kaderi: Sergey Parajanov

Pera Müzesi, 2014′ten bu yana eleştiri ve inceleme yazılarının yanı sıra çeviriler aracılığıyla internet mecralarında nitelikli ve kapsamlı bir kültür gündeminin izini süren vesaire iş birliğiyle yeni bir yazı sunuyor.  Keyifli okumalar dileriz!

Öğrendiğim 10 Şey: Narın Rengi

Öğrendiğim 10 Şey: Narın Rengi

Narın Rengi’nin yönetmeni Sergey Parajanov, Gürcistan’ın Tiflis şehrinde doğmuş olsa da, aslen Ermeni’ydi. Sayat-Nova ile kendini ruhen yakın hisseden Parajanov, çok sayıda kültüre ev sahipliği yapan Transkafkasya ile arasındaki bağ sebebiyle, ozanın yaşamını beyaz perdeye aktaracak ideal sanatçı olduğuna inanıyordu