Isabel Muñoz: Yeni Bir Hikâye sergisini rehberli tur ile gezen katılımcılar, sanatçının teknoloji yardımıyla kimi zaman beynindeki elektriksel hareketleri Karahantepe’de bulunan bir insan başı figürüne yansıttığı, kimi zamansa Karahantepe’deki bir oyuğu ay ışığının yansımalarını gördüğümüz suyla doldurduğu video eserlerinden ilham alıyor. Çevrimiçi atölyede katılımcılar, birkaç farklı arayüz kullanarak tarih öncesi dünya ve teknolojiyi bir araya getirmenin yolları ile yapay zekaya nasıl direktifler vermeleri gerektiğini öğrenerek videolarını oluşturuyor.
Atölye yürütücüsü: Burak Doğaroğlu
Kontenjan: 10 kişi
Süre: 90 dakika
Atölye Başına Katılım Bedeli: 150 TL
Etkinlik Zoom Meeting uygulaması üzerinden, çevrimiçi olarak gerçekleşecektir.
Katılımcıların Discord hesaplarının olması gerekmektedir.
Detaylı bilgi: ogrenme@peramuzesi.org.tr
Hafıza nesneleri ilişkilendikleri coğrafyanın da hafızasını taşır. Temel maddesi toprak olan seramikler üretildikleri coğrafyaya doğrudan bağlanır: Toprakla birebir ilişki kuran seramik, üretildiği toprağın hafızasını da barındırır. Kütahya’nın kaolini bol, dolayısıyla da seramik üretimine elverişli toprağı burada çeşitli tekniklerin gelişmesine ve seramik atölyelerinin kurulmasına sebep olmuştur.
Salı - Cumartesi 10.00 - 19.00
Cuma 10.00 - 22.00
Pazar 12.00 - 18.00
Müze Pazartesi
günü kapalıdır.
Çarşamba günleri öğrenciler müzeyi
ücretsiz ziyaret edebilir.
Tam: 100 TL
İndirimli: 50 TL
Grup: 80 TL (toplu 10 bilet ve üstü)